Imię: Winicjusz.
Zdrobnienie: Winicjusz.
Pochodzenie: Łacińskie.
Imieniny:
Zodiak: patron zodiakalny Baran.
Planeta: Mars starożytny bóg wojny, agresji i konfliktu.
Kamień: Diament, symbol czystości duchowej.
Totem: Totem Sokoła z Klanu Jastrzębia.

 

Opis:
Winicjusz to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od słowa vinum ? „wino”. Imię to zyskało względną popularnosć w Polsce dzięki Quo vadis Henryka Sienkiewicza. Dąży do osiągnięcia samodzielności, którą nie zawsze udaje mu się zdobyć. Umysł ma bardzo elastyczny i ruchliwy, w najdrobniejsze szczegóły potrafi się troskliwie zagłębić. Lubi wspaniałe otoczenie, a jego natura nieraz okazuje też skłonności do wszystkiego co fantastyczne, promienne i wesołe. Liczba symbolizująca na poziomie energetycznych wibracji to imię jest uważana za liczbę doskonałą, reprezentującą niewidzialną, aktywną siłę twórczą, leżącą u podstaw wszystkiego, co istnieje. Symbolizuje ona również nasze ego i świadomą aktywność, początek przedsięwzięć i ważnych etapów naszego życia. Związana jest ona z naszą indywidualnością i jej uzewnętrznianiem. Może oznaczać zarówno samodzielność jak i samotność w zależności od tego czy przejawia się ona w sposób harmonijny czy nieharmonijny. Osoby o tym imieniu są zdolni wspiąć się bardzo wysoko. A to oznacza, że są aktywne, energiczne, pobudliwe i impulsywne, o optymistycznym nastawieniu do życia, otwarci na zmiany i nowe doświadczenia. Brzmienie imienia symbolizuje energię żywiołu w ruchu, a liczby opisujące imię są związane z inicjacją nowego działania lub przedsięwzięcia. Związane są również z przywództwem i trudnościami w ukończeniu rozpoczętych działań. Reprezentują energie i moc w całej swej sile i okazałości. Liczby opisujące to imię to znaki silne i twórcze. Energia liczb jest siłą zapoczątkowującą coś nowego…..

 

Patronujący nad imieniem żywioł to Ogień…..
Żywioł Ognia ma dwojaką naturę, twórczą i niszczycielska zarazem. Posiada moc zmian, jego zły wpływ może obrócić się w dobry i na odwrót, dobry może stać się złym. Ujarzmienie jego niszczycielskiej natury daje człowiekowi moc panowania nad sobą. Ogień jest iskrą życia tchniętą w nasz żywot, trudną do okiełznania cząstką boskości w człowieku, trudną ale ważną bo okiełznana dawała człowiekowi potrzebną mu siłę i radość w życiu i rozwoju wewnętrznym, rozniecał nasze namiętności i wyobraźnię, otwierał nowe horyzonty myślenia i przede wszystkim działania…….

 

Dominującą planetą patronującą nad imieniem jest Mars…..
Starożytny bóg wojny, agresji i konfliktu. W astrologii wpływ Marsa oznacza odwagę, namiętność i rywalizację. Może sprzyjać napięciom i wypadkom, rządzi ogniem i niebezpieczeństwem, chęcią do zmian i dalekich podróży. Mars obdarza swoje dzieci czerwonym odcieniem włosów, skóry i oczu, nadając im trochę agresywny wygląd. Osoby o tym imieniu będace pod wpływem Marsa są najczęściej muskularne, o zdolnościach do heroicznych czynów i poświecenia wszystkiego w jednej chwili…….

 

Pomyślny dzień dla posiadaczy tego imienia to Wtorek???..
Urodzeni w wtorek mogą cechować się wybuchowością, konfliktowością i brutalnością. To dzień udany niemal dla każdego, ale przede wszystkim dla ludzi z inicjatywą. Sprzyja też wszystkiemu, co romantyczne, można flirtować i szukać przygód, dobry na randkę. Wieczorem lepiej się jednak schronić w domowym zaciszu, a już na pewno unikać wszelkich zbiegowisk. We wtorek podnosi się efektywność wszelkiego rodzaju środków leczniczych oddziaływania miejscowego. Tego dnia rozpoczynamy kuracje ziołami Marsa chmielem, walerianą, pokrzywą, miętą i głogiem. Wzmaga się korzystne działanie soku z buraka, a także z aloesu……

 

Szczęśliwy kamień dla posiadaczy tego imienia to Diament……
Symbol czystości duchowej, trwałości, nieśmiertelności i siły. Pomaga przy przemianie duchowej ludziom, wzmacnia dążenia do poznania samego siebie i doskonalenia się na samotnej drodze przemiany z nieokrzesanej bryły w płonącą gwiazdę?? Reprezentuje czystą, pierwotną, podstawową siłę światła symbolizującą dążenie człowieka do doskonałości, do Boga, do powrotu do domu i połączenia się z kosmiczną świadomością wszechświata, gdzie nie ma już JA a jest tylko wolna współświadomość. Leczniczo oczyszcza nasz organizm…….
Jako kamień mocy doładowuje nas pierwotną energią życia i spowalnia procesy starzenia……
(KAMIENIE MOCY) ? http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

 

Kolor najlepiej harmonizujący z brzmieniem imienia to Czerwień……
Stymuluje nas do aktywności, na poziomie fizycznym i umysłowym. Czerwony utożsamia się z żywiołem ognia i przypisanymi mu cechami. Ubieranie się na czerwono to chęć zwrócenia na siebie uwagi otoczenia, pokazanie swojej siły, chęci do działania, swojej seksualności, namiętności. Czerwony ożywia i pobudza, korzystnie wpływa na sprawność umysłową, przyśpiesza bicie serca, podnosi ciśnienie tętnicze krwi, poprawia samopoczucie, daje uczucie ciepła, zwiększa libido…..

 

Indiańskim Patronem Imienia jest Totem Sokoła z Klanu Jastrzębia……
Co oznacza wolność i niezależność, poskromienie go to wielka sztuka. Urodzeni w totemie Sokoła działają spontanicznie ? pod wpływem silnych emocji. Można powiedzieć, że znajdują się w stanie ciągłej gotowości, chętnie wyruszą naprzeciw przygodzie. Każde pionierskie przedsięwzięcie jest dla nich wyzwaniem, inni mogą podążać z zaufaniem ich śladem. Wielkie wyzwania są dla zuchwałych, a tacy są urodzeni pod tym znakiem i z tym imieniem……

 

Dla dzieci o tym imieniu, symbol totemu Sokoła oznacza……
Ja chcę!- Takie najczęściej usłyszysz słowa od dziecka sokoła. To uparciuch czasem mały tyran, który oczekuje spełnienia wszystkich jego zachcianek. Jeśli tak się nie stanie wpada w złość lub histerię. Energia go roznosi, ma sto pomysłów na minutę. Nie umie usiedzieć w miejscu. Wraca do domu z siniakami, dziurą w spodniach i podrapanym kolanem. Bardzo często jest panem podwórka. Bardzo wesoły, szczery i czuły, ale ciągle musi być w ruchu. Jeśli każesz mu siedzieć i czytać książkę szybko rozniesie cały dom……

 

Astrologiczny Wpływ Na Imię…….
Idealnym znakiem urodzinowym zodiaku dla tego imienia jest Baran gdyż to znak nastawiony na samego siebie. Ludzie spod tego znaku silnie wyrażają swoją osobowość i potrafią być bardzo zorientowani na własną osobę, oraz Strzelec i Lew znaki ognistego trygonu. Znaki Trygonu Powietrza (poza Wagą) Bliźnięta, i Wodnik wzmocnione brzmieniem i mocą tego imienia również współtworzą pozytywne wibracje. Znaki Ziemskiego Trygonu Koziorożec, Panna i Byk nie są ani wzmocnione ani osłabione energia tego imienia. Natomiast nie jest wskazane obdarzać tym imieniem osoby urodzone pośród znaków wodnego trygonu Rak, Skorpion i Ryby? To imię jest wyjątkowo niewskazane dla osób spod znaku Wagi?.. Waga, która jest przeciwieństwem Barana, jest znakiem partnerstwa. Zodiakalne Wagi są niespełnione bez partnera lub kochanka, i dążą do szczęścia w związku……

 

Kierunek rozwoju……
Podłożem przemiany dla właściciela tego imienia może stać się głęboka analiza własnego wnętrza, która będzie prowadziła do zauważenia wewnętrznego, wręcz nieodpartego przymusu dążenia do perfekcji i wyznaczania indywidualnych, wysokich wymogów własnych we wszystkich aspektach życia. Analiza ta powinna posłużyć zmianie sposobu patrzenia na samego siebie, na swoje główne cela w życiu i powinna występować nie przeciwko sobie samemu a jedynie przeciwko sposobom, w jakie je osiągamy. Taki nowy obraz widzenia świata powinien zastąpić stary i utarty sposób myślenia, a porzucenie starych ograniczających standardów powinno wtedy doprowadzić do rozkwitu pełni osobowości. Taki nowy sposób zachowania posiadacza tego imienia powinien doprowadzić do otwarcia w kontaktach z bliskim i innymi ludźmi, co spowoduje nową, wyższą jakość życia, ponieważ analizowanie swoich emocji i dzielenie się nimi powoduje otwarcie się Twojego wnętrza na całkiem nowe i piękniejsze doznania. Poszerzenie własnej świadomości ułatwi osiąganie kompromisów i poprawia relacje z otoczeniem, a podejmowane decyzji staną się o wiele łatwiejsze. Wtedy i tylko wtedy posiadacz tego imienia będzie mógł zbudować sobie prawdziwie wolne i ciekawe życie…….


« »