Imię: Unierad.
Zdrobnienie: Uniej, Uniema, Unima, Unimka, Unka, Unko, Uno, Unoch, Unosz, Unylec.
Pochodzenie: Staropolskie.
Imieniny: 10 grudnia.
Zodiak: Znak Wodnego Trygonu ? Ryby.
Planeta: Neptun Starożytny Bóg Morza.
Kamień: Aleksandryt reguluje prace układu krwionośnego i nerwowego.
Totem: Totem Wilka z Klanu Żaby.

 

Opis:
Unierad, Unirad to staropolskie imię męskie. Składa się z członu Unie- („lepszy”) -rad („radosny, zadowolony”). Może zatem oznaczać „ten, który jest bardziej (niż inni) zadowolony i szczęśliwy”, „ten, który ma więcej powodów do zadowolenia (niż inni)”. Notowane w Polsce od średniowiecza. Znaczenie liczby dwa dla tego imienia stanowi, więc harmonie, porządek, umiejętność zatroszczenia się nie tylko o siebie, ale i o innych ludzi, umiejętność godzenia skłóconych poprzez podejmowanie się mediacji, a również równowaga i umiarkowanie w swoim działaniu, a nawet wpływie na innych. Przejawianie się dwójki w jej największej głębi wprowadza w tym przypadku stabilność i porządek. Wszystkie procesy, nawet te bardzo dynamiczne zachodzą w pewnych ramach czasowych i przestrzennych związanych z pożądkiem świata tak jak są określone cztery strony świata, czy cztery pory roku w które symbolika cyfry dwa sie wpisuje i je określa. Ramy te pozostają stałe i niezmienne co w chaos wprowadza uniwersalny porządek, który tym staje się uniwersalną podstawą do dalszego działania. Co na poziomie energii tego imienia oznacza również trwały dom, spokój i solidność, jako fundament na podstawie którego można budować swoją osobowość i jaźń. Taki spopsób widzenia swiata i otoczenia reprezentuje także powtarzalność, nieuchronność i w konsekwencji przewidywalnośc niektórych Twoich kroków. Mimo to osoby o tym imieniu potrafią być zagadkowe, i nieprzewidywalne. A to znaczy, że właściciel imienia jest obdarzony wyobraźnią, namiętny i uczuciowy, subtelny, wytrwały, zawzięty i nieustępliwy. Jego nieustanne dążenie do celu jest godne szacunku i podziwu. Jednak właściciel tego imienia musi zrozumieć, że pomoc, jaka udziela innym jest tak naprawde spełnieniem jego wewnetrznego modus operanti……

 

Patronujący nad imieniem żywioł to Woda…..
Woda, która jest źródłem wszelkiego życia, jest nierozerwalnie związana z naszą podświadomością i uczuciami. Podstawową naturą wody jest przepływanie, oczyszczenie, leczenie, ukojenie i miłość. Kształtuje naszą psychikę, nastroje i emocjonalność.Patronujący nad imieniem żywioł to, która jest źródłem wszelkiego życia, jest nierozerwalnie związana z naszą podświadomością i uczuciami. Podstawową naturą wody jest przepływanie, oczyszczenie, leczenie, ukojenie i miłość. Kształtuje naszą psychikę, nastroje i emocjonalność. Liczby opisujące imię powodują przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego, co rozpoczęte. Przynoszą też łatwość raz rozpoczętych rzeczy. Są związane ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związane są również z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku………

 

Dominującą planetą patronującą nad imieniem jest Neptun…..
Neptun starożytny bóg morza; druga odkryta współczesna planeta (w 1846). W astrologii Neptun jest planetą iluzji, splendoru, tajemnicy, oszustwa…….

 

Pomyślny dzień dla posiadaczy tego imienia to Piątek…..
Urodzeni w piątek są najczęściej bogaci, szarmanccy, uzdolnieni artystycznie, zręcznie obchodzą się z ludźmi. Ich szczególną cechą jest wybitna intuicja, toteż najczęściej nie mylą się w swych przeczuciach…..

 

Szczęśliwy kamień dla posiadaczy tego imienia to Aleksandryt……
Jego energia najmocniej wpływa na człowieka, kiedy jest zdenerwowany. Aleksandry posiada, bowiem swoje moce, powiązane z obiegiem ludzkiej krwi i to zarówno tętniczym jak i żylnym. Jego główną cechą jest uspokajający wpływ na człowieka, sprzyjający osiąganiu zgody i porozumienia. Leczniczo Reguluje prace układu krwionośnego i nerwowego. Wpływa na prawidłowa prace serca…..
Jako Kamień Mocy Wycisza energię Żywiołu Ognia. Bardzo polecany ludziom nadpobudliwym, nerwowym o ?krewkim temperamencie….
Moc Kamieni -http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

 

Kolor najlepiej harmonizujący z brzmieniem imienia to Jasnozielony i turkusowy…..
Energia Zieleni Ma na nas dobroczynny wpływ, uspokaja, wprowadza wewnętrzną równowagę, oczyszcza nasz organizm i wzmacnia jego biologiczne struktury, w końcu jest symbolem natury, symbolem związku człowieka z przyrodą, dlatego silnie działa na psychikę i ośrodki nerwowe, powodując wzmożenie regeneracji i koncentracji, łagodzi odczuwanie strachu, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, koi nerwy, łagodzi nasze negatywne odczucia??
Energia Kolorów ? http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,energia-kolor-oacute-w,276.html

 

Indiańskim Patronem Imienia jest Totem Wilka z Klanu Żaby……
Wilk nie lubi samotności, w gromadzie czuje się bezpiecznie i najczęściej tak postrzegamy go w środowisku. W spojrzeniu wilka nie ma złości, jest to spojrzenie wiernego towarzysza. Wilk ze swą wybranką tworzą parę na całe życie. Miotany sprzecznymi uczuciami, niezwykle wrażliwy, urodzony w totemie wilka, nie jest człowiekiem wytrwałym. Obdarza on silnym współczuciem osoby nieradzące sobie z trudami życia codziennego. Chciałby im pomóc i robi nie jedno, aby ulżyć im w troskach. Wilk jest niemalże uzależniony od ciągłego angażowania się w sprawy przyjaciół. Wielu obserwatorów jest zafascynowanych ich wyczuciem i troską o innych……

 

Dla dzieci o tym imieniu, symbol totemu Małego Wilka oznacza że……
Nie upiera się i nie sprzecza-jest słodki, ale i tak postawi na swoim. Miny i uśmiechy rozbrajają wszystkich wkoło. Jest miłośnikiem bajek i nie przestaje wierzyć w Mikołaja. Jest bardzo wrażliwy, dlatego musisz często go chwalić. Brak mu pewności siebie. Uczy się dobrze pod warunkiem, że przedmiot go interesuje. Nie zaśmieca sobie głowy nudną wiedzą?..

Astrologiczny Wpływ Na Imię…….
Jest to doskonałe imię dla Znaków Wodnego Trygonu, w pierwszej kolejności dla Ryb wzmocnionych wpływem księżyca, ale również dla Raka i Skorpiona wzmacniając ich płynną, subtelną i dopasowaną postawę do każdej zaistniałej sytuacji w życiu. Ryby są znakiem marzeń i mistycyzmu. Osoby spod tego znaku ufają swojej intuicji i uczuciom i są skłonne do poszukiwania w życiu duchowych wartości. Zgodne jest też to imię z charakterem Znaków Powietrznego Trygonu Wagą, Bliźniętami i Wodnikami. Dla Byka i Koziorożca nie wnosi jakiś szczególnie pozytywnego wzmocnienia, trzeci z znaków Ziemnego Trygonu, Panna nie powinien nosić tego imienia gdyż odzwierciedla przeciwną energię do brzmienia tego imienia, gdyż jest znakiem pracy i służby i gromadzenia dóbr materialnych. Ludzie spod znaku Panny zajmują się faktami i rzeczywistością, twardo stąpają po ziemi, są praktyczni i dążą do sukcesu materialnego. Dla ognistych Baranów, Lwów i Strzelców imię to jest zbyt subtelne i delikatne…….

Droga rozwoju…….
Podłożem zmiany osobowości właściciela tego imienia powinno być zrozumienie, że pomoc, którą niesie wszystkim potrzebującym, jest jedynie zaspokajaniem jego własnego pragnienia akceptacji i miłości. Nie oznacza to, oczywiście, że należy rezygnować z altruizmu i empatii, która jest naturalną cechą podstawowego charakteru właściciela tego imienia, ale jedynie z wymuszonego współczucia, czyli robienia czegoś dla akceptacji i podziwu otoczenia oraz złudnego poczucia własnej wartości. Ponadto właściciel tego imienia musi zrozumieć, że pomoc, jaka udziela innym powinna być mądrze udzielona, i że pomaganie dla samego pomagania jest pozbawione sensu a nawet szkodliwe i to dla obu stron. Mówienie nie, kiedy inni tak naprawdę chcą cię wykorzystać, nie będzie proste, ale jeśli zaczniesz dbać o siebie w takim samym stopniu jak dbasz o innych, będzie ci to przychodzić coraz łatwiej. Służenie pomocą każdemu i w każdej sytuacji powinno ustąpić miejsca głębszemu zastanowieniu się nad sobą, za którą będzie podążał rozwój własnej prawdziwej osobowości oraz odkrywanie świata własnych pragnień i marzeń. Budowa nowych relacji z otoczeniem powinna odbywać się przez wyraźne określanie poczucia własnego zdania płynącego z głębi własnej istoty, stworzonego w sposób obiektywny a nie na bazie potrzeb otoczenia. Kiedy w życiu pojawią się nowe perspektywy, nowe zainteresowania i związany z tym przypływ subtelnej energii, nie będziesz już chciał tak intensywnie koncentrować się na otoczeniu i zwrócisz swoje spojrzenie w głąb własnego jestwa. To właśnie od momentu zwiększenia się własnej świadomości objawi się prawdziwy wizerunek własnej istoty jako dojrzałego człowieka, który wie, kiedy ma powiedzieć Tak, a kiedy ma odmówić……..


« »