Imię: Sabina
Zdrobnienie: Sabcia, Sabka, Sabinka, Sabusia
Pochodzenie: Łaciskie
Imieniny: 29 Sierpień,27 Październik,5 Grudzień
Zodiak: Znak Ziemnego Trygonu Panna.
Planeta: Merkury starożytny bóg komunikacji i handlu
Kamień: Szafir Symbol kopuły nieba.
Totem: Totem Niedźwiedzia z Klanu Motyla.
Znaczenie numerologiczne: Sabina 212961= 3

Opis:
Sabinus- sabiński, należący do Sabinów zamieszkujących środkową Italię. Kobiety noszące to imię nie mają najłatwiejszego charakteru. Gdy coś sobie postanowią jest niezwykle trudno namówić je do zmian. Pewne siebie, subiektywne, wszystko widzą po swojemu. Dyskretnie potrafi wykorzystać nadarzające się możliwości życiowe. Posiadają jasny i logiczny umysł oraz zimną krew. Czułe na porażki, które odbierają jako osobistą zniewagę, nie zapominają o niczym a za każdą niesprawiedliwość wobec nich potrafią okrutnie się mścić.Zazwyczaj bywa sumienna, lubi porządek i systematyczność. Chociaż posiada łatwość dostosowywania się do warunków życiowych ? nie-zawsze czuje się szczęśliwa. Liczba trzy jest symbolem intuicji, magii, sił twórczych i radości, którą niesie korzystanie z nich. Reprezentuje ona również Czas, składający się z trzech elementów: już poznanego i doświadczonego zwanego Przeszłością, właśnie przeżywanego zwanego Teraźniejszością oraz nieznanego i niepewnego, zwanego Przyszłością. W ten sposób symbolizuje ona przeistaczanie się tego, co znane, aby wyłonić rzeczy nowe i nieznane, czyli siły twórcze drzemiące w każdym z nas. I w tym przypadku to ma miejsce gdyż trójka jest wzmocniona chęcią do podróży, odkryć, poszukiwań i osiągania nowych doznań. Symbolizuje ona nieustanny ruch i zmianę w przyrodzie a także na jego dzikie piękno i potęgę. Zmienność i dzikość jest z nie przewidywalna, co nieraz posiadacza tego imienia prowadzi na manowce życia. Ponadto imię to oznacza czystość, skromność, pracowitość, a także poświęcenie się i swych talentów w pomaganiu innym. A to oznacza, że osoby o tym imieniu jest skryta, skromna, praktyczna, wybredna i pracowita, analityczna i skrupulatna, szuka wiedzy i zrozumienia……. Jakość zmienna symbolizuje przemianę, transformację a także destrukcję. Wiąże się z mądrością i zrozumieniem a także wprowadzaniem harmonii…..Jakość zmienna rozprasza energie danego żywiołu osłabiając ją, ale i dając jej zdolność do penetracji oraz elastyczność i łatwość adaptacji. Jakość ta wiąże się również z łatwością ulegania wpływom………..

 

Patronujący nad imieniem żywioł to Ziemia…….
Żywioł ziemi to pierwotny żywioł najbliższy podstawowej naturze człowieka, to dzięki żywiołowi ziemi świat jest realny i twardy, to dzięki niemu istnieją wszelkie prawa, zasady i reguły…….

 

Dominującą planetą patronującą nad imieniem jest Merkury ……….
Starożytny bóg komunikacji i handlu z wyraźnym wpływem Ziemi. W astrologii Merkury rządzi inteligencją i rozsądkiem, ale też daje predyspozycje do bardzo nerwowego bojaźliwego temperamentu. Ziemia wzmacnia potrzebę stabilności i rozsądnego działania….

 

Pomyślny dzień dla posiadaczy tego imienia to Środa……
Urodzeni w tym dniu są grzeczni i wytworni, ich osąd jest jasny, myślą szybko i łatwo. Nawiązują szybciej niż inni znajomości. Nie wierzą w rzeczy niesprawdzone, gdyż wiara nie jest cechą Merkurego jego sprawą są wątpliwości. Daje on swym dzieciom młodzieńczy wygląd, ale i nadpobudliwość oraz nerwowość. Środowe osoby są dobrymi mówcami i analitykami….

 

Szczęśliwy kamień dla posiadaczy tego imienia to Szafir ……….
Symbol kopuły nieba „Pieczęć Mądrości”, „Król Klejnotów” to silny i opiekuńczy kamień niesie wiarę i spokój. Usuwając chaos i złudzenia, rozpraszając zwątpienie i trudności, pozwala zrozumieć ludzką naturę, Daje czystość myśli, polot, intuicje, wytrwałość, pokorę i pogodę ducha. Jest kamieniem mocy dla mędrców i zakochanych. Eliminuje negatywne energie, wnosi harmonię we wszystkich dziedzinach życia. Pomaga utrzymać rytm oddechu podczas medytacji. Chroni przed zdradą, zasadzką i skrytobójstwem. Leczniczo Szafir to najskuteczniejsze lekarstwo przeciw truciźnie, pozwala zachować siły, uspokaja bicie serca, ucisza wzburzone nerwy, tłumi krwotoki, gasi gorączkę, a noszony na sercu ? chroni przed złą energią, woda szafirowa zapobiega przedwczesnej starości, łagodzi nerwowość i bezsenność, wspiera przy leczeniu chorób psychicznych i zaburzeń umysłowych.
Jako Kamień Mocy – Równoważy ciała subtelne człowieka na poziomie energetycznym, zwiększa zdolności nadzmysłowe…..
(KAMIENIE MOCY) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

 

Kolor najlepiej harmonizujący z brzmieniem imienia to Ciemno niebieski, granatowy i szary…..
Koloru Niebieskiego wycisza i regeneruje system nerwowy. Kolor niebieski to kolor marzycieli, oddanych ideałom wolności i niezależności, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Energia tego koloru na tyle uspokaja nasz organizm, że jest to najlepszy kolor do sypialni zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wycisza i uspokaja….(WIĘCEJ O ENERGI NKOLORÓW) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energia_koloru,40.html

 

Indiańskim Patronem Imienia jest Totem Niedźwiedzia z Klanu Motyla………
Od dzieciństwa Niedźwiedź kojarzy się nam z puszystym, ciepłym, miękkim i przyjaznym stworzonkiem. W życiu, w naturze różnie to bywa. Faktem jednak jest, iż Niedźwiedź, duże i silne zwierzę o łagodnym spojrzeniu, gdy mu nic nie grozi jest rzeczywiście powolny i spokojny. Lubi on jasne sytuacje, znane sobie otoczenie, co pozwala mu spokojnie prowadzić osiadły tryb życia. Nie lubi zmian i gwałtownych zagrożeń, zwłaszcza, gdy dotyczy to potomstwa. Jeżeli przyszedłeś na świat w totemie Niedźwiedzia na pewno lubisz stabilność, bezpieczne sytuacje i przewidywalne wydarzenia. Do tego stanu dojdziesz dzięki wytrwałej ciężkiej pracy, ponieważ Niedźwiedź nie lubi polegać na innych. Ich cechą jest skromność i powściągliwość……

 

Dla dzieci o tym imieniu, symbol totemu Małego Niedźwiedzia oznacza………
Nie sprawia kłopotów, jest miły, cichy i spokojny. Boi się niebezpiecznych zabaw. Jak na dziecko wydaje się zbyt poważny. Zamiast biegać i psocić bawi się po swojemu. Jest odpowiedzialny i obowiązkowy. Trzeba jedynie zadbać by jego życie było uporządkowane i niezbyt szalone….

 

Astrologiczny Wpływ Na Imię……
Imię to jest najbardziej odpowiednie dla znaku Panny znajdującego się w Merkurym pod wyraźnym wpływem żywiołu ziemi. Panna jest znakiem pracy i dążenia do perfekcji na ziemskim poziomie, dążenia do samodoskonalenia, ale nie wnętrza tylko zewnętrznej części istoty. Osoby spod tego znaku to perfekcjoniści, którzy rozkładają fakty na czynniki pierwsze, by znaleźć prawdę i zdobyć wszystkie dostępne informacje. Nie mniej dopasowane będzie do dwóch pozostałych znaków Ziemskiego Trygonu, czyli Koziorożca i Byka. Dobrze też może się przysłużyć Znakom Wodnego Trygonu Skorpionowi i rakowi jednak wyjątkiem ewidentnie niedopasowanym są tu Ryby, gdyż Ryby, przeciwieństwo Panny, to znak iluzji i oszukiwania siebie. Osoby spod znaku Ryb są skłonne do marzycielstwa, używania wyobraźni, ogólnikowości, oszukiwania siebie i eskapizmu. Bez zbędnych obaw można też polecić to imię Znakom Powietrznego trygonu Wagom, Bliźniętom i wodnikom. Znaki Ognistego Trygonu wzmocnią u właściciela tego imienia chęć do wojaży i przygód z pewna nutką irracjonalnego zachowania i porzucenia dorobku całego nieraz życia w jednej chwili na rzecz wyjazdu w nieznane…………

 

Droga rozwoju Dla posiadacza tego imienia………..
Głównym wyzwaniem jest konfrontacja z przyziemną stroną życia. Ponad wszystko właściciel tego imienia powinien odkryć swój egoizm płynący z takiego patrzenia na świat, i próbować z niego zrezygnować na rzecz przemyśleń nad prawdziwym sensem swojego życia, gdyż jego siła może bardzo wiele ofiarować jemu i światu. Dlatego właściciel tego imienia powinien dokonać wysiłku i zrezygnować z ciągłego realizowania swoich planów na rzecz bliskich związków z ludźmi oraz głębszego zastanawiania się nad własną istota i droga, jaką przemierza. Budowanie własnej wewnętrznej uczciwość względem siebie powinna objąć jak najbardziej prawidłową ocenę swojego podejścia do życia, opartego dotychczas na potrzebie ciągłego bycia najlepszym, najmądrzejszym i najwspanialszym. Nieustanny wysiłek w walce o powodzenie podejmowanych działań może doprowadzić do poważnego rozczarowania, gdyż spełnione życie polega na czymś więcej niż tylko sukcesach. Zrodzona w ten sposób zdolności współ-odczuwania i szacunku do innych ludzi i dla świata, wzbudzi szacunek do siebie samego, o którą dotychczas zabiegano w niewłaściwy sposób. Miłość, szacunek i przyjaźń, które właściciel imienia chciał zapewnić sobie po przez sukcesy, zaczną Wam się jawić jako naturalne elementy związków i kontaktów międzyludzkich. Tylko taka zmiana kierunku wykorzystywania swoich możliwości przyniesie prawdziwe samozadowolenie i pozwoli zbudować trwałe poczucie wartości, którego odzwierciedleniem będzie realizacja właściwego celu, a nie puste poklepywanie po plecach. Tylko tak można zapewnić sobie rozwój i szczęśliwe życie pełne zrozumienia i szczerej życzliwości………..


»