Imię: Florian
Zdrobnienie: Floruś
Pochodzenie: Łacińskie
Imieniny: 4 Maj, 7 Maj,5 Listopad,17 Grudzień
Zodiak: Znak Powietrznego Trygonu Waga.
Planeta: Wenus bogini miłości i piękna.
Kamień: Opal to bladoniebieski kamień z zielonymi i złotymi plamkami.
Totem: Totem Kruka z Klanu Żółwia.

Opis:
Imię to wywodzi się od słowa oznaczającego „kwitnący kwiat”. Charakter: Panowie Ci należą do osób spokojnych oraz cierpliwych. Zanim się wypowiedzą czy podejmą decyzję, ważą starannie wszystkie za i przeciw. Są doskonałymi chirurgami, a także inżynierami, zręcznymi technikami, agronomami, hodowcami, a przede wszystkim wysokiej klasy sportowcami. Pragną oddawać przysługi, pomagać innym. Są osią, która podtrzymuje świat. Mają rozwinięty zmysł rodzinny, potrzebują wiele zrozumienia i dyskretnie okazywanej czułości. Znaczeniem liczby sześć jest równowaga, harmonia, miłość i prawda. Symbolizuje ona natchnienie i pomysły pojawiające się w naszym umyśle w chwilach relaksu, odprężenia i wewnętrznej harmonii. Liczba ta przypomina również swoim znaczeniem o konieczności wybaczania, które łatwiej przychodzą nam właśnie w lżejszych stanach świadomości. Symbolika tej cyfry przypomina, że każdy z nas ma w sobie potencjał, aby zmienić coś w otaczającym nas świecie na lepsze, daje szanse kontroli nad własnym losem.
Imię to symbolizuje równowagę, porządek i sprawiedliwość. A to oznacza, że posiadacz imienia jest aktywny, wyrozumiały, zgodny, ceni piękno i harmonię. Jest też dyplomatyczny, wytworny i bardzo towarzyski. Brzmienie imienia współbrzmi z znakami rozpoczynającymi pory roku symbolizuje energię żywiołu w ruchu i znaki do niej należące są związane z inicjacją nowego działania lub przedsięwzięcia. Związane są również z przywództwem i trudnościami w ukończeniu rozpoczętych działań.. Jakość ta reprezentuje żywioł w całej swej sile i okazałości. Znaki należące do tej jakości to znaki rozpoczynające nowe pory roku. ….

Energia żywiołu w tych znakach jest energią zapoczątkowującą coś nowego…….
Patronujący nad imieniem żywioł to Powietrze. Żywioł Powietrza to najbardziej eteryczny z żywiołów, najmniej materialny, bardziej związanym z ludzką świadomością niż z nim samym, utożsamiany z ulotnym powiewem wiatru, z wolnością i to zarówno fizyczną jak i duchową, związany z wiedzą o tajemnicach ludzkiego życia i mądrością świata nadzmysłowego…….

Dominującą planetą patronującą nad imieniem jest Wenus…….
Wenus bogini miłości i piękna. W astrologii Wenus rządzi przyjemnością, towarzyskością, sztuką i zdobnictwem. Jej wpływ skłania także ku dogadzaniu sobie i zamiłowaniu do luksusu…..

Pomyślny dzień dla posiadaczy tego imienia to Piątek……
Urodzeni w piątek piątkowe dzieci są bogate, szarmanckie, uzdolnione artystycznie, zręcznie obchodzą się z ludźmi. Ich szczególną cechą jest wybitna intuicja, toteż najczęściej nie mylą się w swych przeczuciach……

Szczęśliwy kamień dla posiadaczy tego imienia to Opal…….
Opal to bladoniebieski kamień z zielonymi i złotymi plamkami. Hindusi nadali mu Boską moc i nazwali „Drogocennym Kamieniem”. Opal napełnia spokojem, chroni przed wzburzeniem, melancholią, pobudza zdolności umysłowe, pozytywnie wpływa na koncentracje, wzmaga Bystrość umysłu”, uspokaja i pozwala realizować swoje wzniosłe zamierzenia. Potrafi niwelować nasze słabości umysłowe. Leczniczo chroni przed infekcjami, wzmacnia serce, poprawia wzrok, pomaga przy schorzeniach wątroby, żołądka i jelit??.
Jako Kamień Mocy ożywia i stymuluje właściwości wszystkich czakr, a dzięki temu otwiera ogólną świadomość……….. (KAMIENIE MOCY) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

Kolor najlepiej harmonizujący z brzmieniem imienia to Niebieski……
Energia koloru Niebieskiego wycisza i regeneruje system nerwowy. Kolor niebieski to kolor marzycieli, oddanych ideałom wolności i niezależności, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Energia tego koloru na tyle uspokaja nasz organizm, że jest to najlepszy kolor do sypialni zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wycisza i uspokaja….(WIĘCEJ O ENERGI NKOLORÓW) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energia_koloru,40.html

Indiańskim Patronem Imienia jest Totem Kruka z Klanu Żółwia. ……
Ten inteligentny ptak z wielkim dziobem i mocnymi nogami potrafi znaleźć się w każdej sytuacji. W poszukiwaniu pokarmu nie wyrusza w pojedynkę, zawsze towarzyszy mu spora gromadka współplemieńców. Urodzeni w totemie Kruka cenią sobie towarzystwo i przyjazne otoczenie. Są stale w ruchu, pracuje jednocześnie ich ciało i intelekt. W związku z tym są oni pełni genialnych pomysłów, którymi potrafią w niekonwencjonalny sposób zainteresować otoczenie. Kruki kochają wszelkie zmiany, ale zawsze muszą one harmonijnie współgrać z otoczeniem. Posiadają również silne poczucie sprawiedliwości, co czyni ich zazwyczaj idealnymi negocjatorami w spornych sprawach…..

Mały Kruk (Dla dzieci z totemem Kruka)……..
Mały dyplomata i super spryciarz-bez krzyku postawi na swoim. Nie marudzi, jest grzecznym i uroczym dzieciakiem. Jedynym słabym punktem jest niezdecydowanie-nie wie, co chciałby dostać od Mikołaja, więc lepiej nie pytać. Nie umie wybierać, równie długo zastanawia się, w których butach iść do szkoły, z którym kolegą się zaprzyjaźnić. Marzy o świecie bez konfliktów i o ludziach, którzy się kochają. Potrzebuje dużo spokoju i zrozumienia…

Astrologiczny Wpływ Na Imię……
Znak Zodiaku, dla którego to imię jest najbardziej polecane, to Waga znajdująca się pod wpływem Wenus. Dobrze również będzie współbrzmieć z dwoma innymi Znakami Powietrznego Trygonu Bliźniętami i wodnikiem. Ogólnie można powiedzieć, że pozostałe znaki nie okażą sprzeciwu, kiedy zostanie im ono nadane z wyjątkiem Barana. Waga jest znakiem związku i partnerstwa. Osoby spod tego znaku są najszczęśliwsze w związku i często tracą równowagę i pozytywne podejście do życia, kiedy muszą być same. Baran, przeciwieństwo Wagi, jest znakiem ego, osobowości i samego siebie. Ludzie spod znaku Barana mają skłonność do stawiania siebie na pierwszym miejscu, samolubność jest jedną z ich negatywnych cech, dlatego to imię nie jest dla nich wskazane.Tak jak i dla reszty znaków nie przyniesie im szczególnego pożytku.

Droga rozwoju …….
Dla posiadacza tego imienia.Właściciel tego imienia boi się samodzielnego decydowania i planowania, zdając się na decyzje grupy, lub ogółu, do których się przyłącza, pozbawiając się tym samym prawa do decydowania w zgodzie z własnym wnętrzem. To jest główna przyczyna poczucia brak wolności, której dobrowolnie się zrzeka na rzecz pozornej dobrej sytuacji życiowej i dostosowania do szeroko pojmowanego otoczenia. To jest również główna i najpoważniejsza przyczyna niepowodzeń i braku poczucia własnej wartości i niezależności w życiu, jaka trapi właściciela tego imienia. Jednak wszystko i zawsze można zmienić, gdy właściciel tego imienia poczuje i zrozumie, że każdy człowiek ma prawo do swojego zdania, ba, ma prawo do wyrażania swojej opinii, nawet, jeśli ta nie jest zgodna z zdaniem innych, może bardzo wiele zdziałać we wszystkich sferach własnego życia, i na łonie społeczności. Zamiast chronić i bronić swoje poczucie bezpieczeństwa, zaczyna troszczyć się o swoich bliskich i otaczających go ludzi. Za nim jednak to się stanie właściciel tego imienia powinien zaczaić zacząć się zastanawiać, jakie wartości są dla niego naprawdę ważne i istotne, które do niego przemawiają, Co jest jego racją i swoje racje starać się wyraźnie prezentować otoczeniu.Jeżeli właścicielowi imienia uda się wyciągnąć takie wnioski, to i uda się wyznaczyć sobie prawdziwe cele w własnym życiu, wtedy zaczną do niego wracać ochota i energia potrzebne do życia prawdziwie. Samodyscyplina będzie pomocna w procesie budowania wiary w swoje możliwości. Z owej powstającej wewnętrznej siły zrodzi się pragnienie realizacji własnej drogi życia, powoli zacznie się budzić pewność siebie, co przerodzi się akceptację własnej wewnętrznej istoty. Poczucie bezpieczeństwa, które było tak potrzebne i tak egzaltowane, przyjdzie z zupełnie innej strony i zagości na zawsze. …..


»