Imię:   Aldhelm.
Zdrobnienie:   Aldhelm.
Pochodzenie:   Germańskie.
Imieniny:   25 maja.
Zodiak:    Trygon Żywiołu Ognia Lew.
Planeta:    Słońce centrum naszego układu słonecznego.
Kamień:    Rubin kamień życia i symbol pierwotnej miłości.
Totem:    Totem Łososia z Klanu Motyla.

 

Opis:

Aldhelm to imię męskie pochodzenia germańskiego, złożone z elementów ald ? „stary” i helm ? „hełm, ochrona”.  Patronem tego imienia jest św. Aldhelm, biskup w Sherborne (zm. w 709 roku).  Bezpośredni, ufa własnym możliwościom, odważny, opiekuńczy. Lubi walkę i ciągłe starcia. Pokazuje swoją siłę. Wszystkiego chce więcej, jest zawsze najgłośniejszy i ciągle niezaspokojony. Znaczenie liczby opisujące to imię związane jest z podejmowanymi przedsięwzięciami i ich sukcesem. Symbolizuje determinację i wytrwałe dążenie do celu, a także uporządkowanie spraw niezbędne do jego osiągnięcia. Wiele osób uważa ją za liczbę bardzo szczęśliwą. Łączy w sobie dwie cechy, jest liczbą parzystą, co symbolizuje pełnię i jednocześnie jest największą cyfrą parzystą, stąd jej znaczenia dotyczące sukcesu w realizacji dążenia do wytyczonych celi. Daje kontrolę nad własnym losem i wpływ na losy innych ludzi. Symbolika energetyczna tej liczby przypomina, że każdy z nas ma w sobie potencjał, aby zmienić coś w otaczającym nas świecie na lepsze. Osoby o tym imieniu są odważne i rycerskie, lecz dominujące i czasem leniwy. Posiadają szlachetność i dumę, ale nieraz wywyższają się nad innych. Imię to wnosi naturalny entuzjazm w życie, wylewność i twórczość, mocno podparte hojnością i ekstrawagancją, reprezentuje dogmatyczność i stałość w osądach i opiniach. Posiadacz tego imienia lubi zwracać na siebie uwagę i jak najlepiej się prezentować w oczach innych ludzi czy tego trzeba czy nie. Jesteś wspaniałomyślny i serdeczny w głębi swojego serca, potrafisz być bardzo hojny i szczodry, lecz bywa, że pomagając komuś kierujesz się własnym przekonaniem o tym, co jest dla niego dobre, i nie dostrzega innych rzeczywistych potrzeb. Może być naiwny i łasy na pochlebstwa, co pozwala nim trochę manipulować, jednak tylko do czasu. Gdy ktoś wie, jak Cię podejść, może wiele od Ciebie uzyskać tym sposobem. Jest dość prostolinijny, i nie ma w sobie przewrotnej chytrości i sprytu, uważa, że podstępne metody walki są poniżej jego godności i wszystko należy załatwiać uczciwie i wprost, prosto w oczy. Jeśli chodzi o zawody, może sprawdzić się na jakimś stanowisku kierowniczym lub w wolnej branży, gdyż ma dużą potrzebę tworzenia czegoś własnego, by wyrażać swoje głębokie pragnienie niezależności, może więc w jakiś sposób realizować się artystycznie, muzycznie lub w inny niezawisły sposób…….

 

Patronujący nad imieniem żywioł to Ogień…….
Żywioł Ognia ma dwojaką naturę, twórczą i niszczycielska zarazem. Posiada moc zmian, jego zły wpływ może obrócić się w dobry i na odwrót, dobry może stać się złym. Ujarzmienie jego niszczycielskiej natury daje człowiekowi moc panowania nad sobą. Powoduje przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego, co rozpoczęte. Przynosi też łatwość w dokończeniu raz rozpoczętych rzeczy. Imię związana jest ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związana jest ono z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku. Powoduje przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego, co rozpoczęte. Przynosi też łatwość w dokończeniu raz rozpoczętych rzeczy. Imię związana jest ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związana jest ono z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku…..

 

Dominującą planetą patronującą nad imieniem jest Słońce……
Słońce centrum naszego układu słonecznego, gwiazda, która płonie intensywnym ogniem i dostarcza nam światło, ciepło i energię. W astrologii Słońce ma najpotężniejszy wpływ, symbolizuje witalność, siły życiowe, ambicję, kreatywność, a także siłę woli, niezależność i indywidualizm, ujawnia również nasze negatywne cechy takie jak arogancja, agresja, zarozumiałość, megalomania i chęć zdominowania otoczenia. Człowie właściwie wykorzystujący energią słoneczną staje się czuły, wrażliwy i rozwija bujną wyobraźnię. Fizycznie Słońce obdarza miodowym kolorem oczu i okrągłą twarzą….

 

Pomyślny dzień dla posiadaczy tego imienia to Niedziela……
Urodzeni w niedzielę zazwyczaj są szczęśliwymi ludźmi. Posiadają poczucie humoru, promienne i miłe oblicze. Nie powinni narzekać na materialną sytuacją, brak inteligencji czy popularności. Na zewnątrz są silni i dynamiczni, lecz wewnętrznie mogą się załamywać, wątpiąc w swą rolę w świecie. Często nie doceniają własnej wartości i rozmieniają ją na dobne. Człowiek urodzony w niedzielę rozkwita przy partnerze który umie docenić jego pogodne, ciepłe i mocno kochające wnętrze……

 

Szczęśliwy kamień dla posiadaczy tego imienia to Rubin……
Rubin to kamień życia. Symbol pierwotnej miłości i powodzenie w miłości, symbolizuje trwałe więzy życia oraz oczyszczenia i metamorfozy na wyższy poziom odczuwania, empatii. Symbolizuje naszą seksualność jako pierwotną siłę, ale i uniwersalną miłość do wszystkiego i wszystkich aż po duchowe zjednoczenie z uniwersum?? Rubiny potrafią zmieniać kolor sygnalizując tym nadchodzące kłopoty lub nieszczęścia. Leczniczo Reguluje przepływ energii, zwiększa potencjał twórczych sił człowieka, doładowuje nas chęcią do życia…. Jako Kamień Mocy Polecany wszystkim, co mają poczucie, że się już wypalili, doładowuje nas energią ognia…..
Więcej O Kamieniach Mocy…..

 

Kolor najlepiej harmonizujący z brzmieniem imienia to Pomarańczowy…….
Energia Pomarańczowego, zwiększa naszą chęć życia, pozwala optymistycznie patrzeć na świat, dodaje energii, wytrwałości, inspiracji, kreatywności, twórczości, zwiększa naszą ogólną witalność i ochotę do życia, przeżywania nowych doznań, nowych emocji. Pozwala świat widzieć radośniej a nie ociężale, często sprawia że w nawet pochmurne dni chce nam się żyć…..
Więcej O Energii Kolorów…..

 

Indiańskim Patronem Imienia jest Totem Łososia z Klanu Motyla…….
Obserwując Łososia w wodzie nie mamy cienia wątpliwości- to jest król. Porusza się z godnością, elegancją i wdziękiem. Napotkane na swej drodze przeszkody pokonuje z gracją, jak gdyby od niechcenia. Jego siłą jest namiętność i wewnętrzna siła napędowa. Serca ma przepełnione ogniem i wspaniałomyślnością. Nie zna zakazów. Potrafi dojść do celu, nie czyniąc szkody innym. Urodzeni w tym znaku są dynamiczni, spala ich ambicja i nadmierna gorliwość. Często padają ofiarą własnych dążeń, jeśli nie potrafią ?regulować? swego wewnętrznego żaru. Łosoś podejmuje się bez wahania trudnych zadań. Lubi stać w światłach rampy, walczyć przy podniesionej kurtynie. Każdy z nich to silna osobowość. Łosoś zna swoją wartość, dlatego w działaniu jest pewien swego sukcesu. Często drażni otoczenie zbyt dużą pewnością siebie i traktowaniem otoczenia z wyższością…….

 

Dla dzieci o tym imieniu, symbol totemu Łososia oznacza…….
Maluszek o tym imieniu chce być pępkiem świata. W dzieciństwie to niegrzeczne dziecko, które zauważyło, że bycie grzecznym się nie opłaca.Lubi walkę i ciągłe starcia. Pokazuje swoją siłę. Wszystkiego chce więcej, jest zawsze najgłośniejszy i ciągle niezaspokojony, wlczy o swoje jak przysłowiowy lew. Pierwszy wyrywa się do występów w szkole, pierwszy biegnie na przerwę tak jak i pierwszy chce mówić wiersz. Stara się zabłysnąć na wszelkie sposoby i zasłużyć na pochwały, kiedy nie udaje mu się błysnąć czuje się przygaszony i siedzi w końcie. Za pochwały odwdzięcza się pięknym uśmiechem, który rozjaśnia cały świat. Jest milutkim dzieckiem. Pragnie być ważny, doceniany i kochany. Bez miłych słów zwiędnie jak kwiat bez wody, wsparcie go w rozwoju polega na dawaniu mu tylko takich zadań z jakimi sobie z powodzeniem poradzi, po wieksze wyzwania sięgnie sam kiedy na to przyjdzie czas…..

 

Zodiakalne Dopasowanie Imienia……
Zodiakalnym Znakiem, który najdobitniej reprezentuje to imię, jest Lew, wraz z swymi braćmi z Ognistego Trygonu Strzelcem i Baranem. Jak to zwykle z Ognistym Trygonem bywa na wsparcie mogą liczyć znaki Trygonu Powietrza Waga i Bliźnięta, wyjątkiem jednak w tym przypadku jest Wodnik który jest absolutnym przeciwieństwem Lwa. Gdyż Lew jest znakiem rządzącym przyjemnością i kreatywnością. Osoby spod znaku lwa oczekują tego, co mogą dostać od życia i mają skłonność do dominacji. Wodnik, przeciwieństwo Lwa, jest znakiem nadziei i życzeń, a także wyższych aspiracji rodzaju ludzkiego. Ludzie spod znaku Wodnika zajmują się większymi ideami, humanitarnymi pojęciami i są bardziej beznamiętni i powściągliwi w swych związkach. Znaki dwóch pozostałych Trygonów powinny poszukać swojego wyrazu w innym brzmieniu imienia, przy czym o ile Ziemski Trygonu jest w tej sytuacji praktycznie obojętny o tyle Trygon Wody jest wręcz negatywnie usposobiony do ognistego brzmienia tego imienia. Dla przykładu posiadacze tego imienia w znaku Ryb mogą popadać introwersję i kierować swojej energii ku wnętrzu w negatywnym tego słowa rozumieniu przez co człowiek jest bierny i pasywny, przy czym jak to zykle bywa przezwyciężenie tego impasu może zaskutkować nawet w tym przypadku niezwykłym wglądem w wnętrze ludzkiej duszy, który następnie może wyrażać w formie sztuki, zwłaszcz jeśli osoba o tym imieniu przejawiała już wcześniej aktywności w działaniach artystycznych i twórczych……

 

Droga Rozwoju Dla właściciela Imienia……
Człowiek o tym imieniu powinien nauczyć się słuchać i doceniać zdanie innych ludzi. Jeśli ktoś nikogo nie słucha, łatwo mu myśleć, że inni nie mają racji, że rację ma tylko on. To dla niego naprawdę duże wyzwanie, związane z wewnętrznym poczuciem własnych racji, wywodzącym się z błędnego mniemania o samym sobie, a w niektórych przypadkach z przerostem własnego ego. Posiadacz tego imienia z reguły nie rozumie, dlaczego miałaby w sobie cokolwiek zmieniać, dlaczego powinien uczyć się odczuwania swoje emocji. Dlatego dużym wyzwaniem dla posiadacza tego imienia jest zrozumienie swojego poczucia własnych racji i obrócenie swoich wady w zalety, gdzie zamiast narzucać innym swoje zdanie można zacząć ich słuchać, starać się zrozumieć, a może nawet zacząć przyznawać im racje. Każdy człowiek może osiągnąć stabilność w życiu jedynie przez zrozumienie samego siebie i życie w zgodzie z swoją prawdziwą natura. Problem polega na tym, że nie zawsze nasza prawdziwa natura nam się podoba, tak jak i w tym przypadku, dla posiadacza tego imienia. Dlatego otwarcie się na świat uczuć i emocji, swoich, ale i innych ludzi pozwoli Wam zdać sobie sprawę, co jest waszym prawdziwym sensem życia i jaką droga kroczyć śmiało na przód. Realizacja tego celu nie będzie ani szybka, ani łatwa, ale jeżeli uda Wam się połączyć ogromną siłę z wrażliwością, to i uda Wam się stworzy wokół siebie zupełnie inny świat, pełen prawdziwych relacji, ciepła, miłości i wrażliwości……


« »