Imię:  Adelinda.
Zdrobnienie:  Adelinda.
Pochodzenie:  Germańskie.
Imieniny:  28 sierpnia.
Zodiak: Trygon Żywiołu Powietrza Waga.
Planeta: Wenus bogini miłości i piękna.
Kamień: Opal napełnia spokojem, chroni przed wzburzeniem.
Totem: Totem Kruka z Klan Żółwia.

 

Opis:

Adelinda to imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Składa się z członów adal ? „szlachetny ród” (por. Adalgunda, Adalbert, Adelajda) i lind ? „miękka, łagodna” (por. Rozalinda). W Kościele katolickim patronką tego imienia jest Adelinda z Buchau.  To osoba odpowiedzialna, godna zaufania, lojalna wobec rodziny i przyjaciół, jednak mimo niezaprzeczalnych zalet ciągle szuka wokoło siebie ciągłego zagrożenia, zazwyczaj tam gdzie go nie ma. Jest obowiązkowa, zależy jej na sumiennej pracy w grupie. Obiektywna, pewna siebie, od dzieciństwa bardzo silna, musi mieć wokół siebie osoby o równie zdecydowane postawie. Wierny i oddany przyjaciel. Osoba o tym imieniu może uciekać lub atakować w obliczu niebezpieczeństwa. Nadaje się do prac skrupulatnych wymagających cierpliwości i znajomości prawa. To on daje wiarę innym i potrafi sprawiedliwie wydawac wyroki. Posiadacz tego imienia już od najmłodszych lat umie sobie radzić z innymi, instynktownie czują się odpowiedzialni za innych co potrafi się ujawnia już nawet w przedszkolu, a w nieco starszym życiu pociągają ich wysokie urzędy i rozwiązywanie spraw zbyt trudnych dla większości jego znajomych i kolegów. Życie pojmują jako swoiste zadanie i obowiązek i często tak właśnie żyją – z obowiązku. Za to posiadają wielkie zasoby energii, którą potrafią uruchomić w razie potrzeby. Znaczeniem i energia tego imienia wprowadza w życie szczególne poczucie równowagi i pragnienia samorealizacji. Symbolizuje natchnienie i pomysły pojawiające się w naszym umyśle w chwilach relaksu, odprężenia i wewnętrznej harmonii. Liczba opisująca to imię przypomina również swoim znaczeniem o konieczności wybaczania, które łatwiej przychodzą nam właśnie w lżejszych stanach świadomości. Symbolika imienia jest wyraźna i przypomina, że każdy z nas ma w sobie potencjał, aby zmienić coś w otaczającym nas świecie na lepsze, daje szanse kontroli nad własnym losem. Imię to symbolizuje równowagę, porządek i sprawiedliwość i nieustanne dążenie do tych właśnie wartości. A to oznacza, że posiadacz imienia jest aktywny, wyrozumiały, zgodny, ceni piękno i harmonię. Jest też dyplomatyczny, wytworny i bardzo towarzyski. Zajmowanie stosownych dla niego stanowisk zawdzięcza swojemu urokowi osobistemu, taktowi i wrodzonej dyplomacji. Brzmienie imienia współbrzmi z znakami rozpoczynającymi pory roku symbolizuje energię żywiołu w ruchu i znaki do niej należące które są związane z inicjacją nowego działania lub przedsięwzięcia. Związane są również z przywództwem i trudnościami w ukończeniu już rozpoczętych działań. Człowiek o tym imieniu powinien baczna uwagę przywiązać do ukończenia swoich planów by nie utonąć przy samym brzegu…..

 

Patronujący nad imieniem żywioł to Powietrze….
Żywioł Powietrza to najbardziej eteryczny z żywiołów, najmniej materialny, bardziej związanym z ludzką świadomością niż z nim samym, utożsamiany z ulotnym powiewem wiatru, z wolnością i to zarówno fizyczną jak i duchową, związany z wiedzą o tajemnicach ludzkiego życia i mądrością świata nadzmysłowego. Jakość ta reprezentuje żywioł w całej swej sile i okazałości. Znaki należące do tej jakości to znaki rozpoczynające nowe pory roku. Energia żywiołu w tych znakach jest energią zapoczątkowującą coś nowego….

 

Dominującą planetą patronującą nad imieniem jest Wenus….
Wenus rzymska bogini piękna, sztuki, przyjemności i uczuć. Wenus sąsiadująca z Ziemią po wewnętrznej stronie orbity Ziemi, reprezentuje harmonię, piękno i kobiecość. W astrologii, wpływ Wenus skłania do umiłowania luksusu i wyjątkowych zdolności twórczych. Posiadacze tego imienia znajdujący się pod wpływem Wenus są niezwykle atrakcyjni i sami również cenią atrakcyjność i piękno u drugiej osoby. Potrafią także docenić piękno w sztuce i przyrodzie. Często kierują się emocjami w ocenie sytuacji. Znane są ze swojego wygodnictwa, dobrego smaku i umiejętności cieszenia się życiem, tak jak potrafią być doskonałym mediatorem który umie pogodzić każdego z każdym szukając kompromisów i harmonizując relacje między-ludzkie w swoim otoczeniu….

 

Pomyślny dzień dla posiadaczy tego imienia to Piątek…..
Urodzeni w piątek są najczęściej bogaci, szarmanccy, uzdolnieni artystycznie, zręcznie obchodzą się z ludźmi. Ich szczególną cechą jest wybitna intuicja, toteż najczęściej nie mylą się w swych przeczuciach. Urodzeni w piątek to osoby bardzo wrażliwe i delikatne, reagują nadpobudliwie i bardzo emocjonalnie, co wpędza ich w jeszcze większe kłopoty. Każdą przykrość i złe słowo bardzo przeżywają, zamykają się wtedy w sobie, milczą i nie chcą mieć kontaktu ze światem zewnętrznym. Wybierają wolne zawody w których są bardzo twórczy lecz często roztargnieni jak to na artystów przystało. Często się zakochują, ale równie często nudzą się starą miłością i nudzą w dłużej trwającym związkiem…..

 

Szczęśliwy kamień dla posiadaczy tego imienia to Opal…..
Opal to bladoniebieski kamień z zielonymi i złotymi plamkami. Hindusi nadali mu Boską moc i nazwali ?Drogocennym Kamieniem?. Opal napełnia spokojem, chroni przed wzburzeniem, melancholią, pobudza zdolności umysłowe, pozytywnie wpływa na koncentracje, wzmaga Bystrość umysłu?, uspokaja i pozwala realizować swoje wzniosłe zamierzenia. Potrafi niwelować nasze słabości umysłowe. Leczniczo chroni przed infekcjami, wzmacnia serce, poprawia wzrok, pomaga przy schorzeniach przewodu pokarmowego, wątroby, żołądka i jelit…. Jako Kamień Mocy ożywia i stymuluje właściwości wszystkich czakr, a dzięki temu otwiera ogólną świadomość…..

Więcej O Kamieniach Mocy…..

Kolor najlepiej harmonizujący z brzmieniem imienia to Niebieski……
Energia koloru Niebieskiego wycisza i regeneruje system nerwowy. Kolor niebieski to kolor marzycieli, oddanych ideałom wolności i niezależności, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Energia tego koloru na tyle uspokaja nasz organizm, że jest to najlepszy kolor do sypialni zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wycisza i uspokaja. Zbyt dużo energii niebieskiego może powodować roztargnienie i zmienność, poczucie winy, nieufność, niedowierzanie, niechęć do dokonywania zmian, brak taktu, zazdrość. Sprzyja pogrążaniu się w marzeniach oraz niedbalstwu, lenistwu, znudzeniu. Zbyt mało energii koloru niebieskiego powoduje depresje, melancholie, brak wiary w sens działania, utratę sensu życia i istnienia, odizolowywanie się od otoczenia….

Więcej O Energii Kolorów…..

Indiańskim Patronem Imienia jest Totem Kruka z Klan Żółwia……
Ten inteligentny ptak z wielkim dziobem i mocnymi nogami potrafi znaleźć się w każdej sytuacji. W poszukiwaniu pokarmu nie wyrusza w pojedynkę, zawsze towarzyszy mu spora gromadka współplemieńców. Urodzeni w totemie Kruka cenią sobie towarzystwo i przyjazne otoczenie. Są stale w ruchu, pracuje jednocześnie ich ciało i intelekt. W związku z tym są oni pełni genialnych pomysłów, którymi potrafią w niekonwencjonalny sposób zainteresować otoczenie. Kruki kochają wszelkie zmiany, ale zawsze muszą one harmonijnie współgrać z otoczeniem. Posiadają również silne poczucie sprawiedliwości, co czyni ich zazwyczaj idealnymi negocjatorami w spornych sprawach……

 

Mały Kruk (Dla dzieci z totemem Kruka)……
Mały Kruk to urodzony przywódca co już widać w piaskownicy. Mały dyplomata i super spryciarz, który bez krzyku postawi na swoim. Nie marudzi, jest grzecznym i uroczym dzieciakiem. Jest bardzo przekorny, lubi mówić ?nie?, nawet jak myśli „tak”, lubi sprzeczać się i upierać na swoim, często zmienia zdanie gdy ktoś mu przytaknie. Jednak co postanowione, to i zrobione, nieraz za swój upór musi zapłacić niemałą cenę. Chwyta w lot całość zagadnienia i potrafi zrozumieć złożone sprawy. Trzeba ją jednak nauczyć, aby nie lekceważyła szczegółów i dokładnie analizowała każdy problem. Jedynym słabym punktem jest niezdecydowanie, nie wie czego pragnie, co chciałby dostać od Mikołaja, gdzie wybrać się z rodzicami – do cyrku czy do kina, więc lepiej nie pytać. Nie umie wybierać, równie długo zastanawia się, w których butach iść do szkoły, z którym kolegą się zaprzyjaźnić. Marzy o świecie bez konfliktów i o ludziach, którzy się kochają. Potrzebuje dużo spokoju i zrozumienia. Jeżeli chcesz mu zaoszczędzić rozterek to decyzje podejmij za niego, tylko nie zapomnij go o tym powiadomić odpowiednio wcześniej i to z satysfakcjonującym wyjaśnieniem…..

 

Astrologiczny Wpływ Na Imię……
Znak Zodiaku, dla którego to imię jest najbardziej polecane, to Waga znajdująca sie pod wpływem Wenus, która reprezentuje harmonizujący jej wpływ, gdyż Waga poparta wpływem Wenus jest najlepszym mediatorem potrafiącym pogodzić każdego z każdym szukając kompromisów i harmonizując relacje. Drugim znakiem zodiaku pod władaniem Wenus jest Byk znany jest ze swojego wygodnictwa, dobrego smaku i umiejętności cieszenia się życiem, jego symbolika związana jest z harmonią, przyciąganiem, pięknem, przyjemnością, luksusem i dobrym smakiem, gdzie aspekt fizyczny dotyczący przyjemności i luksusu dobrze odzwierciedla się właśnie w Byku, Dobrze również będzie współbrzmieć z dwoma innymi znakami Powietrznego Trygonu Bliźniętami i wodnikiem. Ogólnie można powiedzieć, że pozostałe znaki nie okażą sprzeciwu, kiedy zostanie im ono nadane z wyjątkiem Barana. Waga jest znakiem związku i partnerstwa. Osoby spod tego znaku są najszczęśliwsze w związku i często tracą równowagę i pozytywne podejście do życia, kiedy muszą być same. Baran, przeciwieństwo Wagi, jest znakiem ego, osobowości i samego siebie. Ludzie spod znaku Barana mają skłonność do stawiania siebie na pierwszym miejscu, samolubność jest jedną z ich negatywnych cech, dlatego to imię nie jest dla nich wskazane…..

 

Droga rozwoju…….
Właściciel tego imienia boi się samodzielnego decydowania i planowania, zdając się na decyzje grupy, lub ogółu, do których się przyłącza, pozbawiając się tym samym prawa do decydowania w zgodzie z własnym wnętrzem. To jest główna przyczyna poczucia brak wolności, której dobrowolnie się zrzeka na rzecz pozornej dobrej sytuacji życiowej i dostosowania do szeroko pojmowanego otoczenia. To jest również główna i najpoważniejsza przyczyna niepowodzeń i braku poczucia własnej wartości i niezależności w życiu, jaka trapi właściciela tego imienia. Jednak wszystko i zawsze można zmienić, gdy właściciel tego imienia poczuje i zrozumie, że każdy człowiek ma prawo do swojego zdania, ba, ma prawo do wyrażania swojej opinii, nawet, jeśli ta nie jest zgodna z zdaniem innych, może bardzo wiele zdziałać we wszystkich sferach własnego życia, i na łonie społeczności. Zamiast chronić i bronić swoje poczucie bezpieczeństwa, zaczyna troszczyć się o swoich bliskich i otaczających go ludzi. Tak z roli podwładnego staje się przywódcą. Za nim jednak to się stanie właściciel tego imienia powinien zaczaić zacząć się zastanawiać, jakie wartości są dla niego naprawdę ważne i istotne, które do niego przemawiają, Co jest jego racją i swoje racje starać się wyraźnie prezentować otoczeniu. Jeżeli właścicielowi imienia uda się wyciągnąć takie wnioski, to i uda się wyznaczyć sobie prawdziwe cele w własnym życiu, wtedy zaczną do niego wracać ochota i energia potrzebne do życia prawdziwie. Samodyscyplina będzie pomocna w procesie budowania wiary w swoje możliwości. Z owej powstającej wewnętrznej siły zrodzi się pragnienie realizacji własnej drogi życia, powoli zacznie się budzić pewność siebie, co przerodzi się akceptację własnej wewnętrznej istoty. Poczucie bezpieczeństwa, które było tak potrzebne i tak egzaltowane, przyjdzie z zupełnie innej strony i zagości na zawsze. W ten właśnie sposób staje się troskliwym i wyrozumiałym szefem a nie farbowanym lisem gotowym przyklasnąć każdemu i nikomu nie dotrzymać obietnicy….


« »