Imię: Adalruna
Zdrobnienie: Adalruna, Alruna.
Pochodzenie: Germańskie.
Z J. Niemieckiego ? Alrun, Alraune, Alrune, Alruna, Adelrun, Adelrune, Aelrun.
Imieniny: 27 stycznia.
Zodiak: Trygon Żywiołu Ziemi Panna.
Planeta: Wenus bogini miłości i piękna.
Kamień: Opal napełnia spokojem, chroni przed wzburzeniem.
Totem: Totem Kruka z Klan Żółwia.

Opis:

Adalruna, Alruna to imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Pierwszy człon imienia, adal? // edel? oznacza „szlachetny, wspaniały”, natomiast ?runa ? „tajemnica, wiedza tajemna”. Alruna stanowi formę skróconą imienia Adalruna. Patronką tego imienia w Kościele katolickim jest św. Alruna (Aluina), pochowana w opactwie Niederaltaich XI wiek. Energiczny, ekstrawertyczny, ufny swoim możliwościom, zawsze dążący do osiągnięcia konkretnego celu. Uważa, że na świecie liczą się tylko ci, którzy osiągnęli sukces – w życiu zawodowym jak i prywatnym. Potrafi przybierać różne pozy w zależności od tego, jaki wizerunek jest podziwiany w danej grupie społecznej. Może manipulować ludźmi, zmieniać się dla nich, często nie wie, kim tak naprawdę jest i potrzebuje innych ludzi, aby w nich szukać tej odpowiedzi. Osoba niezależna, stanowcza, zdolna do założenia rodziny i kierowania jej losami. Postać rozsądna, trochę nawet zarozumiała, skłonna do przyjmowania pochlebstw i pochwał pod swoim adresem. Właścicielka tego imienia to osoba przezorna, a nieraz nawet przebiegła, jednak poza przyziemnością ma też i wzniosłe cele….., Znaczeniem i energia tego imienia wprowadza w życie szczególne poczucie równowagi, harmonii, miłości i prawdy. Symbolizuje natchnienie i pomysły pojawiające się w naszym umyśle w chwilach relaksu, odprężenia i wewnętrznej harmonii. Liczba opisująca to imię przypomina również swoim znaczeniem o konieczności wybaczania, które łatwiej przychodzą nam właśnie w lżejszych stanach świadomości. Symbolika imienia jest wyraźna i przypomina, że każdy z nas ma w sobie potencjał, aby zmienić coś w otaczającym nas świecie na lepsze, daje szanse kontroli nad własnym losem. Imię to symbolizuje równowagę, porządek i sprawiedliwość. A to oznacza, że posiadacz imienia jest aktywny, wyrozumiały, zgodny, ceni piękno i harmonię. Jest też dyplomatyczny, wytworny i bardzo towarzyski. Brzmienie imienia współbrzmi z znakami rozpoczynającymi pory roku symbolizuje energię żywiołu w ruchu i znaki do niej należące są związane z inicjacją nowego działania lub przedsięwzięcia. Związane są również z przywództwem i trudnościami w ukończeniu rozpoczętych działań. Jakość ta reprezentuje żywioł w całej swej sile i okazałości. Znaki należące do tej jakości to znaki rozpoczynające nowe pory roku. Energia żywiołu w tych znakach jest energią zapoczątkowującą coś nowego…..

 

Patronujący nad imieniem żywioł to Powietrze…….
Żywioł Powietrza to najbardziej eteryczny z żywiołów, najmniej materialny, bardziej związanym z ludzką świadomością niż z nim samym, utożsamiany z ulotnym powiewem wiatru, z wolnością i to zarówno fizyczną jak i duchową, związany z wiedzą o tajemnicach ludzkiego życia i mądrością świata nadzmysłowego. Energia tego żywiołu niesie pewność siebie, łagodność, zrozumienie, wgląd w własne postępowanie, świeżość, harmonie postępowania, poczucie moralności, piękna i estetyki. Osoby te są konstruktywne i twórcze, ale bywają podejrzliwe i nieufne, płochliwe. Powinny skupiać swe siły na jednym celu, kontrolować swoje wnętrze, bardziej planować swoje kroki. Żywioł Powietrze obdarza zdolnością abstrakcyjnego myślenia, syntezy, analizy. Daje niezależność, przyjaźń, braterskość, rozwój intelektualny. Zbyt mało tego żywiołu powoduje nałogi i uzależnienia, a jego nadmiar niesłowność, ciągłe zmiany nastroju ,niepewność, brak konkretnego sensu w życiu…..

 

Dominującą planetą patronującą nad imieniem jest Wenus….
Wenus rzymska bogini piękna, sztuki, przyjemności i uczuć. Wenus sąsiadująca z Ziemią po wewnętrznej stronie orbity Ziemi, reprezentuje harmonię, piękno i kobiecość. W astrologii, wpływ Wenus skłania do umiłowania luksusu i wyjątkowych zdolności twórczych. Posiadacze tego imienia znajdujący się pod wpływem Wenus są niezwykle atrakcyjni i sami również cenią atrakcyjność i piękno u drugiej osoby. Potrafią także docenić piękno w sztuce i przyrodzie. Często kierują się emocjami w ocenie sytuacji. Znane są ze swojego wygodnictwa, dobrego smaku i umiejętności cieszenia się życiem, tak jak potrafią być doskonałym mediatorem który umie pogodzić każdego z każdym szukając kompromisów i harmonizując relacje między-ludzkie w swoim otoczeniu….

 

Pomyślny dzień dla posiadaczy tego imienia to Piątek…..
Urodzeni w piątek są najczęściej bogaci, szarmanccy, uzdolnieni artystycznie, zręcznie obchodzą się z ludźmi. Ich szczególną cechą jest wybitna intuicja, toteż najczęściej nie mylą się w swych przeczuciach. Urodzeni w piątek to osoby bardzo wrażliwe i delikatne, reagują nadpobudliwie i bardzo emocjonalnie, co wpędza ich w jeszcze większe kłopoty. Każdą przykrość i złe słowo bardzo przeżywają, zamykają się wtedy w sobie, milczą i nie chcą mieć kontaktu ze światem zewnętrznym. Wybierają wolne zawody w których są bardzo twórczy lecz często roztargnieni jak to na artystów przystało. Często się zakochują, ale równie często nudzą się starą miłością i nudzą w dłużej trwającym związkiem…..

 

Szczęśliwy kamień dla posiadaczy tego imienia to Opal…..
Opal to bladoniebieski kamień z zielonymi i złotymi plamkami. Hindusi nadali mu Boską moc i nazwali ?Drogocennym Kamieniem?. Opal napełnia spokojem, chroni przed wzburzeniem, melancholią, pobudza zdolności umysłowe, pozytywnie wpływa na koncentracje, wzmaga Bystrość umysłu?, uspokaja i pozwala realizować swoje wzniosłe zamierzenia. Potrafi niwelować nasze słabości umysłowe. Leczniczo chroni przed infekcjami, wzmacnia serce, poprawia wzrok, pomaga przy schorzeniach przewodu pokarmowego, wątroby, żołądka i jelit…. Jako Kamień Mocy ożywia i stymuluje właściwości wszystkich czakr, a dzięki temu otwiera ogólną świadomość…..

Więcej O Kamieniach Mocy…..

Kolor najlepiej harmonizujący z brzmieniem imienia to Niebieski……
Energia koloru Niebieskiego wycisza i regeneruje system nerwowy. Kolor niebieski to kolor marzycieli, oddanych ideałom wolności i niezależności, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Energia tego koloru na tyle uspokaja nasz organizm, że jest to najlepszy kolor do sypialni zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wycisza i uspokaja. Zbyt dużo energii niebieskiego może powodować roztargnienie i zmienność, poczucie winy, nieufność, niedowierzanie, niechęć do dokonywania zmian, brak taktu, zazdrość. Sprzyja pogrążaniu się w marzeniach oraz niedbalstwu, lenistwu, znudzeniu. Zbyt mało energii koloru niebieskiego powoduje depresje, melancholie, brak wiary w sens działania, utratę sensu życia i istnienia, odizolowywanie się od otoczenia…..

Więcej O Energii Kolorów…..

Indiańskim Patronem Imienia jest Totem Kruka z Klan Żółwia……
Ten inteligentny ptak z wielkim dziobem i mocnymi nogami potrafi znaleźć się w każdej sytuacji. W poszukiwaniu pokarmu nie wyrusza w pojedynkę, zawsze towarzyszy mu spora gromadka współplemieńców. Urodzeni w totemie Kruka cenią sobie towarzystwo i przyjazne otoczenie. Są stale w ruchu, pracuje jednocześnie ich ciało i intelekt. W związku z tym są oni pełni genialnych pomysłów, którymi potrafią w niekonwencjonalny sposób zainteresować otoczenie. Kruki kochają wszelkie zmiany, ale zawsze muszą one harmonijnie współgrać z otoczeniem. Posiadają również silne poczucie sprawiedliwości, co czyni ich zazwyczaj idealnymi negocjatorami w spornych sprawach……

 

Mały Kruk (Dla dzieci z totemem Kruka)……
Mały dyplomata i super spryciarz-bez krzyku postawi na swoim. Nie marudzi, jest grzecznym i uroczym dzieciakiem. Jedynym słabym punktem jest niezdecydowanie, nie wie, co chciałby dostać od Mikołaja, więc lepiej nie pytać. Nie umie wybierać, równie długo zastanawia się, w których butach iść do szkoły, z którym kolegą się zaprzyjaźnić. Marzy o świecie bez konfliktów i o ludziach, którzy się kochają. Potrzebuje dużo spokoju i zrozumienia wtedy sam podejmuje decyzje……

 

Astrologiczny Wpływ Na Imię……
Znak Zodiaku, dla którego to imię jest najbardziej polecane, to Waga znajdująca sie pod wpływem Wenus. Dobrze również będzie współbrzmieć z dwoma innymi znakami Powietrznego Trygonu Bliźniętami i Wodnikiem. Ogólnie można powiedzieć, że pozostałe znaki nie okażą sprzeciwu, kiedy zostanie im ono nadane z wyjątkiem Barana. Waga jest znakiem związku i partnerstwa. Osoby spod tego znaku są najszczęśliwsze w związku i często tracą równowagę i pozytywne podejście do życia, kiedy muszą być same. Baran, przeciwieństwo Wagi, jest znakiem ego, osobowości i samego siebie. Ludzie spod znaku Barana mają skłonność do stawiania siebie na pierwszym miejscu, samolubność jest jedną z ich negatywnych cech, dlatego to imię nie jest dla nich wskazane…….

 

Droga rozwoju…….
Właściciel tego imienia boi się samodzielnego decydowania i planowania, zdając się na decyzje grupy, lub ogółu, do których się przyłącza, pozbawiając się tym samym prawa do decydowania w zgodzie z własnym wnętrzem. To jest główna przyczyna poczucia brak wolności, której dobrowolnie się zrzeka na rzecz pozornej dobrej sytuacji życiowej i dostosowania do szeroko pojmowanego otoczenia. To jest również główna i najpoważniejsza przyczyna niepowodzeń i braku poczucia własnej wartości i niezależności w życiu, jaka trapi właściciela tego imienia. Jednak wszystko i zawsze można zmienić, gdy właściciel tego imienia poczuje i zrozumie, że każdy człowiek ma prawo do swojego zdania, ba, ma prawo do wyrażania swojej opinii, nawet, jeśli ta nie jest zgodna z zdaniem innych, może bardzo wiele zdziałać we wszystkich sferach własnego życia, i na łonie społeczności. Zamiast chronić i bronić swoje poczucie bezpieczeństwa, zaczyna troszczyć się o swoich bliskich i otaczających go ludzi. Za nim jednak to się stanie właściciel tego imienia powinien zaczaić zacząć się zastanawiać, jakie wartości są dla niego naprawdę ważne i istotne, które do niego przemawiają, Co jest jego racją i swoje racje starać się wyraźnie prezentować otoczeniu. Jeżeli właścicielowi imienia uda się wyciągnąć takie wnioski, to i uda się wyznaczyć sobie prawdziwe cele w własnym życiu, wtedy zaczną do niego wracać ochota i energia potrzebne do życia prawdziwie. Samodyscyplina będzie pomocna w procesie budowania wiary w swoje możliwości. Z owej powstającej wewnętrznej siły zrodzi się pragnienie realizacji własnej drogi życia, powoli zacznie się budzić pewność siebie, co przerodzi się akceptację własnej wewnętrznej istoty. Poczucie bezpieczeństwa, które było tak potrzebne i tak egzaltowane, przyjdzie z zupełnie innej strony i zagości na zawsze…….


« »