Imię:   Adalgunda
Zdrobnienie: Adalgunda, Adelgunda, Gunda.
Pochodzenie:   Germańskie.
Z J. Niemieckiego ? Adelgunde, Adelgonde, Aldegundis, Algonda, Algunde, Gunda.
Imieniny:   30 stycznia
Zodiak: Znak Trygonu Ziemi Byk.
Planeta: Wenus rzymska bogini piękna.
Kamień: Szmaragd otwiera świadomość związku człowieka z naturą.
Totem: Totem Bobra z Klanu Jastrzębia.

 

Opis:

Adalgunda, Adelgunda ? imię żeńskie pochodzenia germańskiego, składające się z członów adal- // adel- // edel- ? „szlachetny ród” oraz -gund // -gunt ? „walka, bitwa”. Patronką tego imienia jest św. Adelgunda  według niektórych źródeł Aldegunda, imię notowane w Polsce od 1320 roku, jest wariantem imienia Adalgunda, według innych zaś odrębnym imieniem o odmiennym znaczeniu. Człowiek o tym imieniu to Romantyk, ma bardzo wrażliwe odczucia i emocje, jest wrażliwy, czuły, spostrzegawczy. Ma poczucie inności, wiecznie czeka na szczęście, które właśnie ma nadejść. Nie potrafi się zadowolić tym co ma, bo tylko niezdobyte rzeczy są dla niego pociągające. Osamotniony w swoim świecie burzliwych emocji, czasami bywa egocentryczny. Dzięki takiej skrajności przeżyć potrafi doskonale zrozumieć drugiego człowieka, nawet najciemniejsze strony jego psychiki. Charakter osoby obdarzonej tym imieniem to osobowość nader dynamiczna, intuicyjna, wrażliwa i odważna, dobry wykładowca, szczególne w przekazywaniu swojej wiedzy innym. Posiada wrodzone zdolności organizacyjne i kierownicze. Liczba opisująca to imię to symbol stabilności i porządku z lekkim pragnieniem dominowania nad otoczeniem. Wszystkie procesy, nawet te bardzo dynamiczne zachodzą w pewnych ramach czasowych i przestrzennych określają je między innymi cztery strony świata czy pory roku. Ramy te pozostają niezmienne. Liczba opisująca swoim energetycznym brzmieniem to imię oznacza również spokojny dom, pracowitość i solidność. Reprezentuje także powtarzalność i nieuchronność, a to oznacza, że osoby o tym imieniu są silne, uparte, ciężko potrafią pracować na swoje potrzeby, przy czym potrafią być zarówno gwałtowni, jak i delikatny. Oznacza to, że osoba obdarzona tym imieniem jest spokojna, serdeczna, cierpliwa, stała, zdecydowana i praktyczna, choć uparta i oporna na zmiany. Lubi sobie po-leniuchować i długo się wysypiać, czasem trudno ruszyć właściciela tego imienia z miejsca i nakłonić do działania. Może w życiu wiele dokonać, jeśli tylko przezwycięży skłonność do wygodnictwa i lekkiego lenistwa które czasami obdarzonego tym imieniem dopada. Właścicielem tego imienia rządzi potrzeba przyjemności i wygody oraz dążenie do szczęścia w konkretnym, fizycznym wymiarze. Jak mało kto potrafi docenić dobre jedzenie, miłe zapachy i piękne otoczenie. Uwielbia jeść, gdyż zmysł smaku jak i zapachu, jest dla niego bardzo ważny. Jest w uczuciach zaborczy, gdyż ma tendencję do traktowania partnera jak swojej własności. Sfera zmysłowości w związku jest dla niego niezwykle ważna i nieraz podświadomie stawiana na pierwszym miejscu……

 

Patronujący nad imieniem żywioł to Ziemia…..
Energia żywiołu Ziemi zawarta w mocy tego imienia przejawia się w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego, co rozpoczęte. Przynosząc też łatwość w doprowadzeniu do końca raz rozpoczętych spraw. Moc imienia związana jest ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związana jest ona z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku. Żywioł ziemi to pierwotny żywioł najbliższy podstawowej naturze człowieka, to dzięki żywiołowi ziemi świat jest realny i twardy, to dzięki niemu istnieją wszelkie prawa, zasady i reguły. To dzięki niemu człowiek obdarzony tym imieniem twardo stąpa po ziemi by osiągać swoje cele…..

 

Dominującą planetą patronującą nad imieniem jest Wenus……
Wenus rzymska bogini piękna, sztuki, przyjemności i uczuć. Wenus sąsiadująca z Ziemią po wewnętrznej stronie orbity Ziemi, reprezentuje harmonię, piękno i kobiecość. W astrologii, wpływ Wenus skłania do umiłowania luksusu i wyjątkowych zdolności twórczych. Posiadacze tego imienia znajdujący się pod wpływem Wenus są niezwykle atrakcyjni i sami również cenią atrakcyjność i piękno u drugiej osoby. Potrafią także docenić piękno w sztuce i przyrodzie. Często kierują się emocjami w ocenie sytuacji. Znane są ze swojego wygodnictwa, dobrego smaku i umiejętności cieszenia się życiem, tak jak potrafią być doskonałym mediatorem który umie pogodzić każdego z każdym szukając kompromisów i harmonizując relacje między-ludzkie w swoim otoczeniu….

 

Pomyślny dzień dla posiadaczy tego imienia to Piątek……
Urodzeni w piątek są najczęściej bogaci, szarmanccy, uzdolnieni artystycznie, zręcznie obchodzą się z ludźmi. Ich szczególną cechą jest wybitna intuicja, toteż najczęściej nie mylą się w swych przeczuciach. Urodzeni w piątek to osoby bardzo wrażliwe i delikatne, reagują nadpobudliwie i bardzo emocjonalnie, co wpędza ich w jeszcze większe kłopoty. Każdą przykrość i złe słowo bardzo przeżywają, zamykają się wtedy w sobie, milczą i nie chcą mieć kontaktu ze światem zewnętrznym. Wybierają wolne zawody w których są bardzo twórczy lecz często roztargnieni jak to na artystów przystało. Często się zakochują, ale równie często nudzą się starą miłością i nudzą w dłużej trwającym związkiem…..

 

Szczęśliwy kamień dla posiadaczy tego imienia to Szmaragd…..
Symbolizuje siły wzrostu i regeneracji na wszystkich płaszczyznach, stałość i wierność w miłości a w przypadku zdrady jednego z małżonków jasnozielona barwa kamienia zmieniała się w brudno brązową. Łączy z siłami przyrody pozwalając dostrzec jej piękno, otwiera również świadomość związku człowieka z naturą. Ma magiczną moc przyciągania płci przeciwnej dodając swoim właścicielom atrakcyjności i zmysłowości. Wzmacnia naszą empatie i obdarza nas altruizmem, nadaje dostojeństwa, wzmacnia pamięć i mentalną pojemność. Eliminuje negatywne energie, wnosi harmonię we wszystkich dziedzinach życia. Leczniczo posiada właściwości bakteriobójcze, reguluje ciśnienie krwi i prace serca, poprawia pamięć, pomaga przy epilepsji, reumatyzmie…. Jako Osobisty Kamień Mocy Łączy w sobie energię Słońca i Ziemi a jego moc przepełnia całą naszą istotę….

Więcej O Kamieniach Mocy…..

Kolor najlepiej harmonizujący z brzmieniem imienia to Jasnoniebieski i fioletowo-różowy…..
Jasnoniebieski i fioletowo-różowy to łagodne kolory elegancji i delikatności. Kolor Niebieski wycisza i regeneruje system nerwowy. Kolor niebieski to kolor marzycieli, oddanych ideałom wolności i niezależności, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Energia tego koloru na tyle uspokaja nasz organizm, że jest to najlepszy kolor do sypialni zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wycisza i uspokaja….

Więcej O Energii Kolorów…..

Indiańskim Patronem Imienia jest Totem Bobra z Klanu Jastrzębia….
Bóbr jest bez wątpienia jednym z najpracowitszych zwierząt. Jego pomysłowość w budowaniu siedzib jest niewyczerpana. Jest znakomitym inżynierem, architektem, geodetą i twórcą zmiany swego środowiska. Jego wytrwałość w pokonywaniu przeszkód i wytrwałość w realizacji zamierzeń jest zdumiewająca. To pracowite stworzenie kojarzone jest ze stabilnością i niezawodnością. Otoczeniu dają poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Na urodzonych pod znakiem Bobra można zawsze polegać. Czasami jednak zbyt wiele wagi przykładają do materialnej strony życia….

 

Dla dzieci o tym imieniu, symbol totemu Małego Bobra oznacza…..
Prawdziwa pociecha rodziców, to grzeczne i wesołe dziecko. Bardzo chętnie się uczy, może nie szybko, ale nadrabia wytrwałością. Umie samo się bawić, ale potrzeba mu dużo zabawek. Bóbr to mały posiadacz, bardzo lubi podkreślać, że coś ma. Niechętnie dzieli się z innymi, jeśli nie zwrócisz na to uwagi może wyrosnąć na egoistycznego człowieka. Nie potrzebuje dyscypliny. Potrzebuje łagodnego tłumaczenia i konsekwencji w postępowaniu i działaniu…..

 

Astrologiczny Wpływ Na Imię……
Idealnym Zodiakalnym znakiem dla tego imienia jest znak Byka, który pozostaje pod opieką Wenus. Dwa pozostałe znaki Trygonu Ziemskiego, czyli Koziorożec i Panna w żaden sposób nie ustępują w energetycznym współbrzmieniu. Jest to również dobre imię dla pewnego siebie i władczego Lwa, wskazuje ono na możliwość pojawienia się szlachetności, szczodrości i wspaniałomyślności, które są harmonijnymi relacjami do jakich skłonny jest wtedy dominujący Lew, jak również dla bardzo rodzinnego Raka, przynosząc mu romantyczność, życzliwość i opiekuńczość, które są cechami potrzebnymi w życiu rodzinnym. Nie jest to złe imię i dla innych znaków z Trygonu Powietrza jakimi jest Waga, Bliźnięta i Wodnik, czy znaku Wodnego Trygonu Ryb, gdyż nie są do tego imienia negatywnie ustosunkowane. Jedynie dla Skorpionów to imię jest niewskazane. Gdyż Byk jest znakiem posiadania i pieniędzy. Osoby pod nim urodzone wysoko cenią gromadzenie dóbr i znane są z tego, że kurczowo trzymają się swojej własności. Skorpion, przeciwny Bykowi, to znak dziedziczenia i dzielenia się. Bogactwo zodiakalnych Skorpionów jest raczej duchowe niż materialne, i chętnie dzielą się nim z innymi, ucząc, pisząc czy lecząc. Takie przeciwieństwa zawarte między imieniem a znakiem w jednej naturze mogą doprowadzić do niepotrzebnych napięć i wewnętrznych konfliktów……

 

Droga rozwoju……
Zbudowanie wytrwałości i sumienności przy tak dużej wrażliwości dla posiadacza tego imienia nie jest sprawą łatwą, gdyż wymaga zmiany dotychczasowego postrzegania świata poprzez zmianę swoich potrzeb emocjonalnych. Kiedy jednak zacznie się to udawać, wszystko na Twojej drodze stanie się możliwe. Gdy posiadacz tego imienia zacznie zauważać, że istotą jego życia jest prostota, odkryje urok zwykłych czynności, na nowo znajdzie zainteresowane światem i działaniem dla jego dobra, ale w oparciu o wyższa jakość swojego życia. Przestanie się martwić, o siebie i o swoje życie, znajdzie spokój i równowagę zacznie pełniej używać swój potencjał, a co za tym idzie, zacznie żyć Prawdziwie w zgodzie z samym sobą. To prawdziwe wyzwolenie nie pojawi się od Razu jednak droga do niego w tej sytuacji już się zaczęła, posiadacz imienia musi tylko zrozumieć, że życie nie składa się z samych tylko uczuć i krążących wokół nich jak ćmy myśli, że musi uwolnić swój umysł od schematów myślenia związanych z pragnieniem bycia wyjątkowym i podziwianym, od pragnienia zwracania na siebie uwagi innych, od pragnienia bycia w centrum uwagi środowiska, w jakim przebywa. Prawdziwy świat dostrzega walory tylko wtedy, gdy przemawia przez nas nasza prawdziwa natura i najczęściej wtedy, kiedy na podziwie zwykłych pochlebców przestanie wam zależeć. Tylko taka zmiana kierunku wykorzystywania swoich możliwości przyniesie prawdziwy samozadowolenie i pozwoli zbudować trwałe poczucie wartości, które będzie prowadzić do realizacja właściwego celu, jakim jest uniwersalny rozwój własnej istoty…….


« »