Imię:   Abundiusz
Zdrobnienie:   Abundiusz, Abbondazio, Abbondio.
Pochodzenie:   Łacińskie.
Imieniny:   2 kwietnia.
Zodiak: Znak Wodnego Trygonu Skorpion.
Planeta: Pluton starożytny bóg umarłych i podziemnego świata.
Kamień: Topaz, Kamień Młodości i Radości.
Totem: Totem Węża z Klanu Żółwia.

 

Opis:

Abundiusz ? imiona męskie pochodzenia łacińskiego, od łac. Abundiantus, co oznacza „bujny, obfity, liczny”. Patronami tego imienia są, św. Abundiusz, biskup Como (zm. ok. 468).  Żeńskim odpowiednikiem jest Abundancja.  Lubi walkę i ciągłe starcia. Bardzo energiczny, żywotny i nastawiony optymistycznie. Pokazuje swoją siłę. Niby wie czego chce, choć nieraz żałuje że nie poszedł inną drogą. Chce uczestniczyć w życiu i czerpać z niego pełnymi garściami, choć nie zawsze mu to wychodzi. Osoba obdarzona tym imieniem wykazuje dużo siły charakteru, poczucia własnej wartości i godności. Jednak jego nadmierne umiłowanie niezależności oraz silne namiętności, które targają jego wnętrzem, mogą go zaprowadzić zbyt daleko i narazić na niebezpieczeństwa. W życiu powinien nauczyć się dostosowywać do swego otoczenia, a przynajmniej zacząć dostrzegać emocje i uczucia innych ludzi. Dla tego człowieka największą przykrością, jest poddawanie się codziennym potrzebą życiowym i popadnięcie w zależność od innych. Ambitny i zdecydowany, popada czasem w stan niepokoju. W życiu zdarza mu się zbyt pochopnie oceniać ludzi oraz nie zawsze dotrzymywać złożonych innym obietnic. Mimo to posiada licznych i oddanych przyjaciół, a jego stosunek do ludzi jest bardzo życzliwy. Nieustannie dąży do tego, aby poprawić warunki swego otoczenia. Cyfra opisująca swoim brzmieniem to imię oznacza harmonijne współdziałanie przeciwstawnych sobie energii. Starożytni mędrcy doskonale zdawali sobie sprawę, że właściwe funkcjonowanie świata i człowieka, których najlepsze współbrzmienie zapewnione jest przez współdziałanie przeciwstawnych sobie sił i tendencji wypływających z głębi własnej natury. Energetyczne znaczenie liczby dla tego imienia, stanowi więc harmonie, porządek, umiejętność zatroszczenia się nie tylko o siebie, ale i o innych ludzi, umiejętność godzenia skłóconych poprzez podejmowanie się mediacji, a również równowaga i umiarkowanie w działaniu i w powstrzymywaniu sie od działania. Przejawianie się dwójki w jej powieleni wprowadza w tym przypadku stabilność i porządek. Wszystkie procesy, nawet te bardzo dynamiczne zachodzą w pewnych ramach czasowych i przestrzennych (cztery strony świata, cztery pory roku). Ramy te pozostają niezmienne. Co na poziomie energii tego imienia oznacza również trwały dom, spokój i solidność. Reprezentuje także powtarzalność i nieuchronność. Mimo to osoby o tym imieniu są zagadkowe, i nieprzewidywalne. A to znaczy, że właściciel imienia jest obdarzony wyobraźnią, namiętny i uczuciowy, subtelny, wytrwały, zawzięty i nieustępliwy…….

 

Patronujący nad imieniem żywioł to Woda……
Woda, która jest źródłem wszelkiego życia, jest nierozerwalnie związana z naszą podświadomością i uczuciami. Podstawową naturą wody jest przepływanie, oczyszczenie, leczenie, ukojenie i miłość. Kształtuje naszą psychikę, nastroje i emocjonalność. Liczby Opisujące imię powodują przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego, co rozpoczęte. Przynoszą też łatwość raz rozpoczętych rzeczy. Są związane ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związane są również z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku….

 

Dominującą planetą patronującą nad imieniem jest Pluton….
Pluton starożytny bóg umarłych i podziemnego świata. W astrologii Pluton rządzi odradzającymi się siłami, a także początkami i końcami etapów życia. Pluton symbolizuje wszystko to co ukryte i nieświadome. Reprezentuje on głębokie instynky, które zakorzenione są w pierwotnej podświadomości prawie każdego człowieka, a które potrafią przejawić się w sposób niespodziewany i gwałtowny w najmniej oczekiwanych momentach naszego życia. Dlatego tez dla posiadacza tego imienia Pluton może oznaczać bezwzględność w realizacji swoich celów a także niezwykłe parcie do wytyczonego celu. Posiadacz tego imienia aby osiągnąć swój cel potrafi poświęcić wiele, nieraz nawet wszystko i działać bezwzględnie. Tak więc w pozytywnym aspekcie Pluton ujawnia dyscyplinę wewnętrzną, hart ducha i zdolność do wewnętrznych przeobrażeń pod wpływem trudnych warunków zewnętrznych, które pozwalają wprowadzać zmiany do własnego życia, natomiast w negatywnym czyni człowieka bezwzględnym i bezlitosnym. Dlatego Pluton wzmacnia wszystkie nasze ukryte podświadome instynkty i pragnienia w nieraz nieokiełznaną siłę dając nam pełen obraz tego co drzemie w naszym wnętrzu, a co pozwala przeistoczyć się człowiekowi tak aby miał wszystko co jest mu potrzebne do zrozumienia samego siebie i realizacji postawionych zadań na drodze osobistego rozwoju. Nigdy nie jest tak by coś co dzieje się w naszym życiu było z prawdziwą szkodą dla nas, zawsze to co nas doświadcza przynosi nam pożytek, nawet wtedy gdy tego nie rozumiemy…..

 

Pomyślny dzień dla posiadaczy tego imienia to Wtorek…….
Urodzeni we wtorek są najczęściej muskularni, o zdolnościach do heroicznych czynów. To typowi bohaterowie czynu, podziwiani za swoje wysportowanie i siłę. Podrażnieni mogą cechować się wybuchowością, konfliktowością i brutalnością, ale tylko wtedy gdy ktoś szuka z nimi zaczepki, normalnie spokojni, uczynni i ugodowi. Wtorek to dzień który odwołuje się do fizycznej sfery naszego życia i aktywności człowieka na tym właśnie polu. Dlatego też taka postawa jest istotnym wskazaniem do rozważania swojego postępowania względem innych, i naszego stosunku do otoczenia, dobrze jest wnikać w swoich rozważaniach głębiej w świat emocji i uczuć…….

 

Szczęśliwy kamień dla posiadaczy tego imienia to Topaz……
Kamień Młodości, Kamienia Radości, opóźnia proces starzenia i odwraca jego skutki, usuwa depresje, złe myśli, wzmacnia organizm, przeciwdziałając stanom wyczerpania, pobudzająco nasz organizm do działania, Ożywia umysł, ułatwia skupienie uwagi, pomaga w koncentracji, symbolizuje moc i siłę pozwalająca rozwiązać najtrudniejsze sprawy. Posiadanie Topazu wprowadza same pożyteczne zmiany do naszego życia. Leczniczo Leczy zapalenie gardła i ogólne stany zapalne, jak i bóle serca, żylaki…. Jako Kamień Mocy Energetyzuje czakrę splotu słonecznego czakry, odblokowuje przepływ energii??

Więcej O Kamieniach Mocy…..

Kolor najlepiej harmonizujący z brzmieniem imienia to pomarańczowy……
Energia Pomarańczowego zwiększa naszą chęć życia, pozwala optymistycznie patrzeć na świat, dodaje energii, wytrwałości, inspiracji, kreatywności, twórczości, zwiększa naszą ogólną witalność i ochotę do życia, przeżywania nowych doznań, nowych emocji. Zbyt dużo energii pomarańczowego koloru może spowodować irytacje, trudności z koncentracją, chaotyczność, problemy z skupieniem. Zbyt mało energii pomarańczowego koloru powoduje melancholię, zniechęcenie, smutek, zamknięcie a nawet izolacje, depresje, pesymizm……

Więcej O Energii Kolorów…..

Indiańskim Patronem Imienia jest Totem Węża z Klanu Żółwia……
Nie jest to stworzenie, które chcielibyśmy przytulić i pogłaskać. Budzi ono respekt i lęk zwłaszcza swoim przenikliwym i hipnotyzującym wzrokiem. Urodzeni w znaku węża są znakomitymi obserwatorami i oczywiście nie chodzi o sprawy powierzchowne. Wąż dostrzeże to, co chowasz na dnie swych myśli, dotrze do najskrytszych zakamarków twoich pragnień. Dla niego psychika człowieka nie ma tajemnic. Dzięki temu ma on niezwykłą zdolność wydobywania najskrytszych myśli od swego interlokutora. Ta zdolność nie przysparza mu jednak wielbicieli. Zawsze boimy się tych, którzy wiedzą o nas więcej od innych. Węża darzymy przydomkiem ?eksperta dusz?. Jest on także osobnikiem rozsądnym i praktycznym. Totemowe Węże są bardzo tajemnicze, nie są zbyt lubiane, często są wręcz odpychane przez towarzystwo. Są to urodzeni badacze ? samotnicy…….

 

Dla dzieci o tym imieniu, symbol totemu Małego Węża oznacza…….
Mały człowiek a jakże wielka osobowość. Ma w sobie coś z odkrywcy i podróżnika, lubi przeprowadzać często dziwne i niebezpieczne doświadczenia. Fascynuje go wszystko, co związane z naturą i przyrodą. Chętnie obserwuje życie mrówek w mrowisku, kosztuje śnieg, pije wodę deszczową, jak i łowi ryby. Lubi sprawdzać swoją siłę fizyczną i wytrzymałość na zimno, czy ciepło, ile wytrzyma z głową pod wodą. Wychowanie Małego Węża to szkoła cierpliwości, schowaj przed nim wszystkie noże, nożyczki i zapałki, jeżeli okażesz konsekwencje w swoim postępowaniu to okres wczesnego dzieciństwa przejdziesz bez szkody dla swojego dziecka, jednak nie myśl że to koniec, puźni8ej wcale nie będzie lepiej – tylko inaczej…..

 

Astrologiczny Wpływ Na Imię……..
Jest to bardzo silne imię, które mocno oddziałuje na swojego posiadacza, dlatego dobrze jest je dać osoba urodzonym w silnych znakach zwłaszcza, że jest tu dodatkowo wzmocnione wpływem swojego planetarnego patrona Plutonu. Najlepiej pasuje Znakowi Wodnego Trygonu Skorpionowi, gdyż jest znakiem dziedzictwa i schedy. Osoby spod tego znaku mają poczucie celu i przeznaczenia, a najprawdziwsze szczęście znajdują w dawaniu swojej siły życiowej innym. Dla osób o tym imieniu urodzonych w znaku Skorpiona, znak ten daje wielką głębię emocjom i uczuciom, a także chęć wniknięcia w nie i poznania nawet te z najgłębszych z nich. Znaki Ognistego Trygonu Baran i Lew również będą z niego zadowolone stawiając sobie wysokie cele w życiu. Niebezpieczne będzie dla Byka, który znakiem własności i posiadania, a ludzie urodzeni pod tym znakiem chcą posiadać, kolekcjonować i mieć a nie walczyć. Łatwo nie wypuszczą tego, co do nich należy, zwłaszcza że siłę tego imienia w znaku Byka wzmocniona negatywnym aspektem Plutona mogą sprawić, że człowiek zacznie mniej lub bardziej świadomie starać się uzależniać od siebie inne osoby, szczególnie te, z którymi jest związany emocjonalnie. Inne znaki nie powinny wzmacniać się siłą tego imienia by nie spowodować zbędnych napięć i dwuznacznych sytuacji życiowych, które będą zbyt ciężkie by pojac ich naturę……

 

Droga rozwoju……..
Posiadacz tego imienia ma wielkie pragnienie bycia akceptowanym i kochanym i nawet sam potrafi te uczucia okazywać swojemu otoczeniu, lecz niestety to tylko jego ego, które nie zastąpi prawdziwych uczuć. Niezbędne będzie przyjrzenie się samemu sobie i własnym potrzebom, zrozumienie, czego się naprawdę pragnie, i szczere uzewnętrznianie tych uczuć otoczeniu. Prawdziwy świat dostrzega walory tylko wtedy, gdy przemawia przez nas nasza prawdziwa natura i najczęściej wtedy, kiedy na podziwie zwykłych pochlebców przestanie nam zależeć, znajdziecie to, na czym naprawdę Wam zależy. Podwojenie wpływu dominującej planety przez liczbe opisująćą to imię jak to ma miejsce w tym przypadku mówi, że wasza świadomość jest pod zwielokrotnionym wpływem waszych racji, jednak trzeba się wyrwać z kręgu własnych błędnych przekonań i zrozumieć, że, służenie pomocą każdemu i w każdej sytuacji nie jest konieczne, nieraz trzeba się zastanowić czy pomoc nie przyniesie więcej strat niż korzyści, a napewno nie przyniesie wam chwały. Właściciel tego imienia zamiast wyłącznie ofiarowywać pomoc, powinien także stopniowo uczyć się prosić o nią i z niej umiejętnie korzystać, nawet, jeśli wiąże się to z przyznaniem przed samym sobą do własnej słabości lub niewiedzy. Dostrzeże wtedy, że ludzie chcą nie tylko brać, ale także dawać, doradzać i wspierać, i że wielu jest takich jak on. Taka wymiana wzajemnej pomocy jest na początku przemiany dla właściciela imienia bardzo korzystna, gdyż zaczyna wydobywać jego głęboko skrywany dotychczas potencjał intelektualny. Budowa nowych relacji z otoczeniem powinna odbywać się przez wyraźne określanie poczucia własnego zdania płynącego z głębi własnej istoty, stworzonego w sposób obiektywny a nie na bazie potrzeb otoczenia. Kiedy w życiu pojawią się nowe perspektywy, nowe zainteresowania i związany z tym przypływ subtelnej energii, nie będzie już chciał tak intensywnie koncentrować się na otoczeniu i zwróci swoje spojrzenie w głąb własnego jestwa. Dopiero wtedy odkryje kim jest i do kąd zmierza, a otwarte raz drzwi już nigd się nie zamkną……


« »