Imię:  Abercjusz
Zdrobnienie:  Abercjusz. Abercius. Abercio.
Pochodzenie:  Łacińskie.
Imieniny:  22 października.
Zodiak: Trygon Żywiołu Powietrza Wodnik.
Planeta: Uran starożytny bóg nieba.
Kamień: Ametyst wpływa na wzrost energii.
Totem: Totemu Wydry z Klanu Żaby.

Opis:

Abercjusz to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Nosił je Abercius Marcellus, biskup Hierapolis, żyjący w w III wieku n.e. Bardzo energiczny, żywotny i nastawiony optymistycznie. Chce uczestniczyć w życiu i czerpać z niego pełnymi garściami. Życie dla niego to jedna wielka przygoda. Zawsze ma mnóstwo planów, a przyszłość widzi w kolorowych barwach. Często narcystyczny, trudno mu zrozumieć, że ktoś może stawać mu na drodze do szczęścia i radości. Ma często problemy z koncentracją i z zakończeniem raz podjętych wyzwań. Nie myśli o bólu i nie bardzo obawia się śmierci. Znaczeniem i energia tego imienia wprowadza w życie szczególne pragnienie powiązana pracy z niezależnością, indywidualnością i wolnością osobistą. Może oznaczać zarówno samodzielność, zaradność, ale i samotność a nawet izolacje od zgiełku otoczenia. Liczba opisująca swoim energetycznym brzmieniem to imię jest najbardziej tajemniczą z wszystkich liczb. Podobnie jak cyfra trzy, jest liczbą magiczną. O ile jednak trójka symbolizuje siły magiczne w akcji o tyle liczba opisująca swoim energetycznym brzmieniem to imię reprezentuje ezoteryczny aspekt przepływających energii dający zrozumienie nielicznym, którzy są do niego zdolni. Znaczenie liczby wpływającej na siłę tego imienia związane jest z wyobraźnią, świadomą myślą, wewnetrzną koncentracją i wyższymi poziomami rozwoju człowieka na drodze do zrozumienia samego siebie. Jest symbolem nadziei, marzeń i życzeń całego rodzaju ludzkiego, a także wszystkich jego wyższych aspiracji. Ludzie o tym imieniu mogą się zajmować największymi ideami, humanitarnymi pojęciami. W swych związkach są beznamiętni i powściągliwi gdy czują się ograniczani, krępowani i niezrozumiani, dlatego też świetnie czują się w ramionach partnera który dodaje im polotu poprzez graniczącą nieraz z uwielbieniem aprobate ich postepowania.Imię znajdujące się pod wpływem tej cyfry uzewnętrznia tworzenie i dawanie życia w każdej p[ostaci. A to oznacza, że właściciel imienia jest asertywny, niezależny, postępowy, analityczny, oryginalny i pomysłowy, ale i niestety dość pamiętliwy. Siła tego imienia powoduje przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego, co rozpoczęte. Przynosząc też łatwość w realizowaniu raz już rozpoczętych spraw i zadań z jakimi przychodzi nam sie zmierzyć. Związana jest ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu, z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku, nawet wtedy gdy sam sens zmierzania do celu już wygasł. Dlatego też wielu jest zagubionych ludzi wśród posiadaczy tego imienia. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło, odnalezienie drogi przez posiadacza tego imienia pozwala nie popełnić już tych samych błędów, i kroczyć pewnie do celu…..

 

Patronujący nad imieniem żywioł to Powietrze…..
Żywioł Powietrza to najbardziej eteryczny z żywiołów, najmniej materialny, bardziej związanym z ludzką świadomością niż z nim samym, utożsamiany z ulotnym powiewem wiatru, z wolnością i to zarówno fizyczną jak i duchową, związany z wiedzą o tajemnicach ludzkiego życia i mądrością świata nadzmysłowego. Energia tego żywiołu niesie pewność siebie, łagodność, zrozumienie, wgląd w własne postępowanie, świeżość, harmonie postępowania, poczucie moralności, piękna i estetyki. Osoby te są konstruktywne i twórcze, ale bywają podejrzliwe i nieufne, płochliwe. Powinny skupiać swe siły na jednym celu, kontrolować swoje wnętrze, bardziej planować swoje kroki. Żywioł Powietrze obdarza zdolnością abstrakcyjnego myślenia, syntezy, analizy. Daje niezależność, przyjaźń, braterskość, rozwój intelektualny. Zbyt mało tego żywiołu powoduje nałogi i uzależnienia, a jego nadmiar niesłowność, ciągłe zmiany nastroju ,niepewność, brak konkretnego sensu w życiu…..

 

Dominującą planetą patronującą nad imieniem jest Uran…..
Uran starożytny bóg nieba, pierwszy władca wszechświata. Pierwsza odkryta współczesna planeta w 1781. W astrologii Uran jest planetą zmian i tego, co niekonwencjonalne i nieoczekiwane. Uran związany jest z takimi cechami ludzkiej psychiki jak niecierpliwość, niemożność usiedzenia na miejscu, twórcza swoboda i niechęć do poddania sie zdaniu ogółu. Symbolika wpisana w to imie a odnosząca sie do Uranu nawiązuje również do buntu przeciwko rodzicom, autorytetom i ograniczającym nas prawem, zastanym zasadą i normom społecznym. Towarzyszy mu chęć ulepszenia świata poprzez wynalezienie nowych norm postępowania i relacji społecznych. Uran związany jest także ze zdolnościami technicznymi, które są silnym czynnikiem pchającym świat naprzód. Rządzi wynalazczością, aerodynamiką i nowoczesną nauką…..

 

Pomyślny dzień dla posiadaczy tego imienia to Środa……
Urodzeni w tym dniu są grzeczni i wytworni, ich osąd jest jasny, myślą szybko i łatwo. Nawiązują szybciej niż inni znajomości. Nie wierzą w rzeczy niesprawdzone, gdyż wiara nie jest ich cechą dominującą, są nią wątpliwości i szukanie satysfakcjonujących wyjaśnień. Środowe dzieci mają młodzieńczy atrakcyjny wygląd, ale cechuje je również nadpobudliwość oraz nerwowość na życiowych zakretach . Środowe osoby są dobrymi mówcami i analitykami. Wszelkie podjęte przez posiadacza tego imienia rozmowy i negocjacje powinny się zakończyć sukcesem…..

 

Szczęśliwy kamień dla posiadaczy tego imienia to Ametyst……
Ma on nadzwyczajne właściwości powodowania miłości ku ofiarodawcy, wspomaga w interesach, Wpływa na wzrost energii, odpędza złe myśli, chroni przed złym losem. Chroni przed złodziejami katastrofami, Sprzyja ukojeniu, oczyszczeniu, przemianie. Poszerza duchową świadomość, doskonały do medytacji i kontemplacji. Swoją mocą wchłania negatywne czynniki i zwalcza zanieczyszczenie powietrza. Leczniczo łagodzi stres, uspokaja system nerwowy, łagodzi bóle głowy, także migrenowe, ma pozytywny wpływ na kłopoty z zatokami….. Jako Kamień Mocy wzmacnia czakrę trzeciego oka i korony oraz wpływ na duchową świadomość człowieka……

Więcej O Kamieniach Mocy…..

Kolor najlepiej harmonizujący z brzmieniem imienia to Jaskrawo-niebieski……
Kolor Niebieski wycisza i regeneruje system nerwowy. Kolor niebieski to kolor marzycieli, oddanych ideałom wolności i niezależności, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Energia tego koloru na tyle uspokaja nasz organizm, że jest to najlepszy kolor do sypialni zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wycisza i uspokaja…..

Więcej O Energii Kolorów…..

Indiańskim Patronem Imienia jest Totemu Wydry z Klanu Żaby……
Znane wszystkim ruchliwe i zwinne zwierzątko sprawia nam wiele przyjemności, gdy obserwujemy je w działaniu. Dobrze czuje się na lądzie i w wodzie zgrabnie poruszając się w każdej sytuacji pomimo dosyć krępej budowy ciała. Totemowi Wydry przypisano wiele korzystnych cech charakteru. Symbolizuje ona intelekt, pomysłowość, komunikatywność, dobrze czuje się żyjąc w zgodzie ze środowiskiem. Jej działania dostarczają innym twórczych podniet i nadziei. Urodzeni w znaku Wydry są wspaniałymi intelektualistami, tryskającymi humorem, co jest mile widziane w każdym towarzystwie. Cenią sobie bardzo wysoko sprawiedliwość, są wspaniałymi przyjaciółmi…..

 

Dla dzieci o tym imieniu, symbol totemu Małej Wydry oznacza…..
Mała Wydra to bardzo ciekawskie i szybko myślące dziecko. To urodzony buntownik, który sam ustala zasady jakimi sie kieruje w swoim życiu, tradycje są nie dla niego a wzory sporadycznie godny do naśladowania, nawet postawa rodziców nie łatwa do przyjęcia. Stwierdzenie, że po prostu tak jest, to dla dziecka z totemu małej wydry nie jest żadnym argumentem. Nie przyjmuje niczego na wiarę, puki sam nie pojmie natury zjawiska, nie dotknie, nie posmakuje, nie sprawdzi. Jeśli chcesz mu czegoś zakazać lub nakazać określoną postawę to znajdź rozsądny argument i mocno sie postaraj aby Mała Wydra przyjeła go za swój wzór postepowania bo inaczej spotka Cię niemiła niespodzianka. Bywa utrapieniem rodziców, ale i swoich nauczycieli, zadaje pytania o wszystko i we wszystko wątpi, jedna tylko w ten naturalny dla niego sposób podąża do przodu i dobrze się rozwija…..

 

Astrologiczny Wpływ Na Imię…..
To imię jest nader dobrze dopasowane do najbardziej uniwersalnego znaku, czyli Wodnika zwłaszcza, że jest wsparte wpływem dwóch planet Urana i Merkurego. Dlatego też w tym przypadku Wodnik jest znakiem nadziei i marzeń, życzliwości, przyjaźni, dobrych czystych emanacji duchowych, uniwersalnej przemiany człowieka w wyższą istotę. Osoby spod tego znaku często są twórcami wielkich idei popychających świat do przodu, zajmują się i przejmują większymi problemami świata zapominając o sprawach przyziemnych, często potrafią pozostawać emocjonalnie oddaleni w swoich własnych związkach, niezrozumiani i niedoceniani choć w zasadzie wcale im na tym nie zależy. Dla posiadaczy tego imienia urodzonych w znaku Byka sprawia że niewiele mówią, swoje zdanie pozostawiając tylko dla siebie, ale są aktywne w działaniu i choć potrafią efektywnie osiągać swoje cele nie będą o swoich osiągnięciach rozpowiadać, wpływ zodiaku na to imię może również oznaczać popadanie w problemy finansowe i zazdrość o pozycję i status materialny i społeczny innych ludzi. Jest to jednak dobre imię dla wszystkich innych znaków zodiaku nadając im w większym lub mniejszym stopniu wzniosłe ideały i pozytywne dążenia. Trochę jedynie gryzie się z znakiem Lwa, który jest przeciwieństwem Wodnika, gdyż jest znakiem przyjemności, uczuć i romansów. Ludzie spod znaku Lwa szukają dobrej zabawy i miłych chwil, by osiągnąć pełnie szczęścia, potrzebują bliskich relacji z innymi i mają skłonność do dominowania w związkach miłosnych, w czym to imię może im przeszkadzać…..

 

Droga rozwoju…..
Kiedy właściciel tego imienia zacznie obserwować samego siebie i analizować swoje życie, dojdzie do wniosku, że pomimo istnienia w nim przeciwstawnych idei, to i tak jego życie daje mu wiele do myślenia, popełnione błędy do wyciągnięcia zdrowych wniosków, a sukcesy do usankcjonowania swojego sposobu widzenia świata i otoczenia. Wtedy dopiero pojmie że mierzenie się z różnymi przeciwnościami losu powinno stać się wezwaniem do rozsądnego działania, nakierowujące nas na prawidłową drogę rozwoju. Marzenia powinny zostać zastąpione zdecydowaniem i odwagą w podejmowaniu wyzwań i pokonywaniu realnych trudności życiowych. Postawa niedostrzegania porażek i trzymania się głównie pozytywnych aspektów życia z góry jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest możliwa do utrzymania tylko do pewnego momentu, po którym misternie ułożony świat ułudy rozpada się. Lepiej, zatem jeszcze przed nadejściem kryzysu zauważyć, że na świecie są nie tylko dobrzy i mądrzy ludzie oraz same sukcesy, wspomnienia doznanych porażek, własnych słabości, głębokiego smutku, bólu i cierpienia przynosi nieraz więcej pożytku niż nam się wydaje. Ból rozwija prawie każdego człowieka szybciej niż wygodne a przez to nijakie życie. Spychanie tych przykrych doświadczeń poza własną świadomość jest poważnym błędem i może wstrzymać nas w rozwoju. Siłę do realizacji marzeń należy zaczerpnąć właśnie z dostrzegania realnego świata z całym jego potencjałem, z szansami i zagrożeniami. To właśnie z każdego dobrze wymierzonego kopniaka od losu powinniśmy sie cieszyć, jednak pod warunkiem ze z otrzymanej lekcji wyciagniemy odpowiednie wnioski. Wtedy i tylko wtedy w trakcie długiego procesu własnego rozwoju właściciel tego imienia zacznie odkrywać w sobie cechy istoty niezwykle dojrzałej i doświadczonej, której mądrość jest głęboko osadzona w realnym świecie, co zacznie się przekładać na dostrzeganie dylematów zwykłych ludzi zarówno jako pojedynczych jednostek, jak i całych społeczności. Dominującą cechą dojrzałej osobowości jest także czerpanie satysfakcji z głębokiego przeżywania różnorodnych zwykłych codziennych uczuć, których właściciel tego imienia będzie mógł już przestać unikać, a co właśnie jemu przyniesie prawdziwe szczęście…..


« »