Imię: Abelard
Zdrobnienie: Nieznane
Pochodzenie: Francuskie
Imieniny: 21 Kwiecień
Zodiak: Try gon Żywiołu Ognia Lew
Planeta: Słońce centrum naszego układu słonecznego
Kamień: Rubin.
Totem: Totem Łososia z Klanu Motyla.

Opis:
Imię męskie pochodzenia francuskiego oznaczające: opiekuna pszczół czyli pszczelarza. Znaczenie liczby osiem związane jest z przedsięwzięciami i ich sukcesem. Symbolizuje determinację i wytrwałe dążenie do celu, a także uporządkowanie spraw niezbędne do jego osiągnięcia. W Chinach jest uważana za liczbę bardzo szczęśliwą. Łączy w sobie dwie cechy: jest liczbą parzystą, co symbolizuje pełnię i jednocześnie jest największą cyfrą parzystą, stąd jej znaczenia dotyczące sukcesu i realizacji celów. Daje kontrolę nad własnym losem i wpływ na losy innych ludzi. Symbolika tej cyfry przypomina, że każdy z nas ma w sobie potencjał, aby zmienić coś w otaczającym nas świecie na lepsze. Osoby o tym imieniu są odważne i rycerskie, lecz dominujące i czasem leniwy. Posiadają szlachetność i dumę, ale nieraz wywyższają się nad innych. Imię to wnosi naturalny entuzjazm w życie, wylewność i twórczość, mocno podparte hojnością i ekstrawagancją, dogmatyczność i stałość w opiniach….. Powoduje przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego, co rozpoczęte. Przynosi też łatwość w dokończeniu raz rozpoczętych rzeczy…… Imię związana jest ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związana jest ono z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku……..

Patronujący nad imieniem żywioł to Ogień.….
Żywioł Ognia ma dwojaką naturę, twórczą i niszczycielska zarazem. Posiada moc zmian, jego zły wpływ może obrócić się w dobry….. i na odwrót, dobry może stać się złym…. Ujarzmienie jego niszczycielskiej natury daje człowiekowi moc panowania nad sobą…..

Dominującą planetą patronującą nad imieniem jest Słońce: centrum naszego układu słonecznego, gwiazda, która płonie intensywnym ogniem i dostarcza nam światło, ciepło i energię. W astrologii Słońce ma najpotężniejszy wpływ, obdarzając witalnością i władzą…..

Pomyślny dzień dla posiadaczy tego imienia to Niedziela…..
Urodzeni w niedzielę Zazwyczaj są szczęśliwymi ludźmi. Posiadają poczucie humoru, promienne i miłe oblicze. Nie powinni narzekać na materialną sytuacją, brak inteligencji czy popularności. Na zewnątrz silni i dynamiczni, lecz wewnętrznie mogą się załamywać, wątpiąc w swą rolę w świecie. Często nie doceniają swej wartości. Fizycznie Słońce obdarza miodowym kolorem oczu i okrągłą twarzą.

Szczęśliwy kamień dla posiadaczy tego imienia to Rubin…….
Kamień życia. Symbol pierwotnej miłości i powodzenie w miłości, symbolizuje trwałe więzy życia oraz oczyszczenia i metamorfozy na wyższy poziom odczuwania, empatii. Symbolizuje naszą seksualność jako pierwotną siłę, ale i uniwersalną miłość do wszystkiego i wszystkich aż po duchowe zjednoczenie z uniwersum…… Rubiny potrafią zmieniać kolor sygnalizując tym nadchodzące kłopoty lub nieszczęścia?? Leczniczo Reguluje przepływ energii, zwiększa potencjał twórczych sił człowieka, doładowuje nas chęcią do życia .
Jako Kamień Mocy Polecany wszystkim, co mają poczucie, że się już wypalili, doładowuje nas energią ognia…..
MOC Kamieni – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

Kolor najlepiej harmonizujący z brzmieniem imienia to Pomarańczowy…….
Energia Pomarańczowego; Zwiększa naszą chęć życia, pozwala optymistycznie patrzeć na świat, dodaje energii, wytrwałości, inspiracji, kreatywności, twórczości, zwiększa naszą ogólną witalność i ochotę do życia, przeżywania nowych doznań, nowych emocji….
Znaczenie i Energia Kolorów – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,energia-kolor-oacute-w,276.html

Indiańskim Patronem Imienia jest Totem Łososia z Klanu Motyla……
Obserwując Łososia w wodzie nie mamy cienia wątpliwości- to jest król. Porusza się z godnością, elegancją i wdziękiem. Napotkane na swej drodze przeszkody pokonuje z gracją, jak gdyby od niechcenia. Jego siłą jest namiętność i wewnętrzna siła napędowa. Serca ma przepełnione ogniem i wspaniałomyślnością. Nie zna zakazów. Potrafi dojść do celu, nie czyniąc szkody innym. Urodzeni w tym znaku są dynamiczni, spala ich ambicja i nadmierna gorliwość. Często padają ofiarą własnych dążeń, jeśli nie potrafią „regulować” swego wewnętrznego żaru. Łosoś podejmuje się bez wahania trudnych zadań. Lubi stać w światłach rampy, walczyć przy podniesionej kurtynie. Każdy z nich to silna osobowość. Łosoś zna swoją wartość, dlatego w działaniu jest pewien swego sukcesu. Często drażni otoczenie zbyt dużą pewnością siebie i traktowaniem otoczenia z wyższością…….

Dla dzieci o tym imieniu, symbol totemu Łososia oznacza……
Chce być pępkiem świata. Pierwszy wyrywa się do występów w szkole. Stara się zabłysnąć na wszelkie sposoby i zasłużyć na pochwały. Odwdzięcza się za nie pięknym uśmiechem, który rozjaśnia cały świat. Jest milutkim dzieckiem. Pragnie być ważny, doceniany i kochany. Bez miłych słów zwiędnie jak kwiat bez wody…..

Zodiakalne Dopasowanie Imienia…..
Zodiakalnym Znakiem, który najdobitniej reprezentuje to imię, jest Lew, wraz z swymi braćmi z Ognistego Try gonu Strzelcem i Baranem. Jak to zwykle z Ognistym Try gonem bywa na wsparcie mogą liczyć znaki Try gonu Powietrza Waga i Bliźnięta, wyjątkiem jednak w tym przypadku jest Wodnik który jest absolutnym przeciwieństwem Lwa. Gdyż Lew jest znakiem rządzącym przyjemnością i kreatywnością. Osoby spod znaku lwa oczekują tego, co mogą dostać od życia i mają skłonność do dominacji. Wodnik, przeciwieństwo Lwa, jest znakiem nadziei i życzeń, a także wyższych aspiracji rodzaju ludzkiego. Ludzie spod znaku Wodnika zajmują się większymi ideami, humanitarnymi pojęciami i są bardziej beznamiętni i powściągliwi w swych związkach. Znaki dwóch pozostałych Try gonów powinny poszukać swojego wyrazu w innym brzmieniu imienia, przy czym o ile Ziemski Try gonu jest w tej sytuacji praktycznie obojętny o tyle Try gon Wody jest wręcz negatywnie usposobiony do ognistego brzmienia tego imienia……

Droga Rozwoju Dla właściciela Imienia……
Człowiek o tym imieniu powinien nauczyć się słuchać i doceniać zdanie innych ludzi. Jeśli ktoś nikogo nie słucha, łatwo mu myśleć, że inni nie mają racji, że rację ma tylko on. To dla niego naprawdę duże wyzwanie, związane z wewnętrznym poczuciem własnych racji, wywodzącym się z błędnego mniemania o samym sobie, a w niektórych przypadkach z przerostem własnego ego. Posiadacz tego imienia z reguły nie rozumie, dlaczego miałaby w sobie cokolwiek zmieniać, dlaczego powinien uczyć się odczuwania swoje emocji. Dlatego dużym wyzwaniem dla posiadacza tego imienia jest zrozumienie swojego poczucia własnych racji i obrócenie swoich wady w zalety, gdzie zamiast narzucać innym swoje zdanie można zacząć ich słuchać, starać się zrozumieć a może nawet zacząć przyznawać im racje.  Każdy człowiek może osiągnąć stabilność w życiu jedynie przez zrozumienie samego siebie i życie w zgodzie z swoją prawdziwą natura. Problem polega na tym, że nie zawsze nasza prawdziwa natura nam się podoba, tak jak i w tym przypadku posiadacza tego imienia.  Dlatego otwarcie się na świat uczuć i emocji, swoich, ale i innych ludzi pozwoli Wam zdać sobie sprawę, co jest waszym prawdziwym sensem życia i jaką droga kroczyć śmiało na przód.  Realizacja tego celu nie będzie ani szybka, ani łatwa, ale jeżeli uda Wam się połączyć ogromną siłę z wrażliwością, to i uda Wam się stworzy wokół siebie zupełnie inny świat, pełen prawdziwych relacji, ciepła, miłości i wrażliwości……


»